Tylko remis Floty Świnoujście z Energetykiem ROW Rybnik [wideo]

Piotr Kieruzel cieszy się z bramki zdobytej z rzutu wolnego.
Piotr Kieruzel cieszy się z bramki zdobytej z rzutu wolnego. WB
Osiem dni i tylko jeden punkt. Intensywne granie w ostatnich dniach Flota Świnoujście miała zakończyć pewnym zwycięstwem z Energetykiem ROW Rybnik, który jednak zdołał zremisować, co uczynił piąty raz w tym sezonie.

Wreszcie na ławkę trenerską wrócił Bogusław Baniak. Szkoleniowiec Floty w trzech ostatnich meczach oglądał mecze z trybun, po tym jak arbiter wyrzucił go z ławki rezerwowych w meczu z Miedzią Legnica. Wtedy trener nerwowo zareagował na jedną z decyzji sędziego, teraz stresowali go podopieczni.

Zaczęło się zgodnie z planem. Już w 15. minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Piotra Kieruzela. Stoper Floty wykonywał rzut wolny tuż zza pola karnego, precyzyjnie przeniósł piłkę nad murem i po chwili mógł paść w objęcia kolegów z zespołu.

Wyspiarze dążyli do podwyższenia wyniku i mieli ku temu wiele okazji. Jednak mieli problem ze skutecznością, a że niewykorzystane sytuacje się mszczą, to w 51. minucie sami stracili bramkę, po strzale Daniela Ferugi.

Flota rzuciła się do ofensywy, jednak nadal jej zawodnicy zawodzili pod bramką Energetyka. W pudłowaniu w dogodnych sytuacjach przodował zwłaszcza Krzysztof Bodziony.

W 89. minucie piłkę w bramce umieścił wprawdzie Ensar Arifović, ale sędzia odgwizdał faul Bośniaka na jednym z obrońców Energetyka. Chwilę później Piotr Kieruzel o mały włos nie podarował gościom wygranej. Stoper Floty odgrywał piłkę do własnego bramkarza, ale przejął ją Feruga, na szczęście nie popisał się w dogodnej sytuacji.

Flota w poprzednią sobotę przegrała 2:4 z Sandecją Nowy Sącz w Pucharze Polski, w środku tygodnia w lidze 0:3 z Arką Gdynia, a teraz straciła dwa punkty z beniaminkiem.
Po intensywnym okresie, Wyspiarzy czeka kilka dni przerwy. 1 września jadą na mecz do Dolcanu Ząbki, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał.

Flota Świnoujście - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (1:0)
Bramki: Kieruzel (15) - Feruga (51).
Flota: Gąsiński - Jasiński, Zalepa, Kieruzel, Opałacz (74 Nnamani), Mokwa (60 Wrzesień), Niewiada, Szałek, Bodziony, Grzelak, Nwaogu (65 Arifović).
Energetyk: Skrzeszewski - Kutarba, Szary, Grolik, Krotofil, Jary (69 Słodowy), Muszalik, Wieczorek (27 Bałuszyński), Feruga, Kurzawa, Cisse (88 Gładkowski).
Żółte kartki: Kieruzel, Jasiński, Wrzesień - Jary, Feruga, Krotofil, Gładkowski.
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Widzów: 1,5 tys.