Turniej Dzielnic w Siatkówce Plażowej. Wiatr im nie przeszkodził

Maurycy Machnio
Zawodnicy z dużym poświęceniem walczyli o każdą piłkę. Efektowne akcje były nagradzane brawami kibiców. Fot. Adam Słomski
16 dwuosobowych drużyn przy wietrznej pogodzie wzięło udział w niedzielnym turnieju na plaży nad Jeziorem Głębokie. Zwycięzcami zostali przedstawiciele Prawobrzeża, Artur Wierzbicki i Mateusz Dudziak.

Turniej Dzielnic w Siatkówce Plażowej w Szczecinie

Zawody były rozgrywane w ramach Turnieju Dzielnic, była to już trzecia edycja imprezy pod naszym patronatem. Jak zawsze na wszystkich kibiców czekało sporo atrakcji, jednak to zmagania na piasku wzbudzały największe emocje wśród zgromadzonych na plaży.

Artur Wierzbicki (21 lat) i Mateusz Dudziak (23 lata) są studentami szczecińskich uczelni, na co dzień amatorsko zajmują się sportem. Przyznają, że nie jest to ich pierwszy sukces w plażówce.

- Gramy razem już od dłuższego czasu, bierzemy udział m.in. w turniejach rozgrywanych nad morzem - mówił po wręczeniu nagród Artur Wierzbicki. - W turnieju nad Głębokim grało nam się bardzo dobrze. Przeszkodą nie był nawet dość silny wiatr, lubimy grać w taką pogodę.

Zobacz zdjęcia i wideo z turnieju > > > Turniej Dzielnic w Siatkówce Plażowej w Szczecinie: Prawobrzeże górą! (film, zdjęcia)

Zwycięzcy od samego początku zwracali uwagę swoją skutecznością przy siatce oraz w polu gry. W tej fazie o zwycięstwie decydował jeden set wygrany do 21 punktów.

W półfinale na drodze młodych zawodników z prawej części miasta stanęli Marek Sochacki i Leszek Szmach z Niebuszewa. Mecz ten zakończył się wynikiem 2:0 dla zawodników Prawobrzeża. W drugim półfinale Michał Kaczmarek i Marek Wnuczyński z Gumieńców pokonali 2:0 Dariusza Sołtysa i Szymona Cybulskiego ze Śródmieścia.

W finałowym boju mistrzowie tegorocznej edycji nie mieli dużych problemów z przeciwnikami. Prawobrzeże dość szybko zakończyło rywalizację pokonując Gumieńce w dwóch setach. Trzecie miejsce po wygraniu 2:1 ze Śródmieściem zajęli zawodnicy z Niebuszewa. W przerwie między kolejnymi rundami na piasek wyszli przedstawiciele Głosu, którzy rozegrali pokazowy mecz z pracownikami firmy Remondis. Przy dobrym wietrze przedstawiciele mediów wygrali 2:0.