Trzy medale naszych w Toruniu. Jedyne złoto zdobył Piotr Lisek

Piotr Lisek najmocniej zapracował na 11. pozycję zachodniopomorskiego w klasyfikacji województw fot. piotr Lisek facebook
Piotr Lisek w Toruniu potwierdził, że stabilizuje formę na wysokim poziomie, co jest dobrym znakiem przed halowymi mistrzostwami świata.

Za nami 68. Halowe Mistrzostwa Polski seniorów, które generalnie stały pod znakiem dominacji gwiazd reprezentacji Polski. Dla klubów z Pomorza Zachodniego występ w Toruniu zakończył się zdobyciem trzech medali – złota, srebra i brązu. W klasyfikacji województwa – Zachodniopomorskie zostało sklasyfikowane na 11. lokacie.

Najlepszy wynik osiągnął Piotr Lisek. Tyczkarz OSOT Szczecin tradycyjnie poważnie traktuje zimowy sezon startowy, startuje często, a złoto w Toruniu jest jego kolejnym krajowym sukcesem w karierze. Na MP jechał prosto z Francji, gdzie kilka dni wcześniej uczestniczył w mityngu w Roubaix i tam zajął trzecie miejsce w wynikiem 5,82 m. To był jego najlepszy wynik w sezonie. Formę potwierdził w Toruniu. 5,80 m zaliczył w pierwszej próbie i wyszedł na prowadzenie. Walka na 5,85 m była nieskuteczna. Pokonać go mógł jedynie Robert Sobera (Wrocław), który mocno naciskał i do wysokości 5,75 m był liderem. Sobera strącił poprzeczkę na 5,80 i przeniósł dwie kolejne próby na 5,85. Nie dał jednak rady i złoto przypadło Liskowski.

Na początku marca odbędą się 19. HMŚ w Glasgow. Lisek może być jednym z liderów kadry narodowej, a Sobera też powinien tam polecieć.

Koleżanka klubowa Liska – 20-letnia Zofia Gaborska w konkursie tyczkarek długo była bezbłędna, ale na 4,20 m miała dwie zrzutki. Ostatnią przeniosła na 4,25 i spaliła. Ostatecznie zdobyła brąz. Druga była Maja Chamot (Bielsko Biała), która w trzeciej próbie zaliczyła 4,20. Wygrała Anna Łyko (Wrocław) – 4,20 w pierwszej. Żadnej z tyczkarek nie udało się pokonać 4,25.

Z medalu cieszył się też Michał Groberski (Barnim Goleniów). W rywalizacji na 3000 m uzyskał czas 7:58,82. To jego nowa życiówka. Wygrał Filip Rak z Opola – dwie sekundy szybszy, trzy lata młodszy

Groberski startował też na 1500 m. Był piąty, a ósme miejsce zajął Dawid Komoda (Pomorze Stargard).

W sprintach walczyli reprezentanci MKL Szczecin. Wiktoria Grzyb z czasem 7,54 s. przepadła w eliminacjach, a Anton Bachórski zajął 6. miejsce w finale. Bachórski walczy o miejsce w sztafecie kadry na tegoroczny sezon letni. W Toruniu nie startował Przemysław Słowikowski (MKL).

Do wysokiej formy chce wrócić Patryk Dobek (MKL). Brązowy medalista IO w Tokio na 800 m – w Toruniu biegał 400 i 800 m. Na krótszym dystansie przepadł w eliminacjach, choć odnotował najlepszy wynik w sezonie, a na 800 m w finale miał 1:49,05 co dało mu 5. miejsce. Wygrał Mateusz Borkowski (Warszawa) z czasem o ponad 2 sekundy lepszym.

W skoku w dal 7. była Joanna Bujarowicz (Mokasyn Płoty). W ostatniej próbie zaliczyła życiówkę – 6,02 m. W wieloboju była 6. 3727 punktów to też nowy rekord życiowy. Martyna Konieczko (Mokasyn) nie została sklasyfikowana, podobnie jak Edyta Bielska (wychowanka Mokasyna, a od roku SKLA Sopot).

W klasyfikacji klubowej OSOT – 15., Barnim – 26.