Trwa maraton piłkarek ręcznych Pogoni Baltica. Płock zaliczony, teraz Olkusz

Romana Fornalik (z piłką) zdobyła 6 bramek dla Pogoni w meczu w Płocku.
Romana Fornalik (z piłką) zdobyła 6 bramek dla Pogoni w meczu w Płocku. Sebastian Wołosz
W środę Pogoń Baltica Szczecin pokonała na wyjeździe Jutrzenkę Płock 36:22 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Dziś szczecinianki czeka kolejne spotkanie, tym razem w lidze, z SPR Olkusz.

W Płocku trener Pogoni Adrian Struzik dał szansę gry zawodniczkom, które do tej pory miały rzadziej okazję do występów. Sześć bramek zdobyła Romana Fornalik, cztery Dorota Jakubowska. W ogóle na parkiecie nie pojawiła się Małgorzata Stasiak, tylko w pierwszej połowie kilka minut rozegrała Monika Stachowska.

W samej końcówce meczu bramkę zdobyła bramkarka Pogoni, Sołomija Szywierska, która przelobowała rzutem przez całe boisko golkiperkę Jutrzenki.

Zaraz po meczu Pogoń ruszyła w drogę do Olkusza. Wczoraj szczecinianki trenowały w hali, w której dziś o godz. 18 rozpoczną mecz z miejscowym SPR. Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Katarzyny Sabały, która ma drobny uraz. Zespół z Olkusza po 14. kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w lidze, ma na koncie tylko 3 punkty. W pierwszym meczu w Szczecinie Pogoń wygrała aż 41:21.