Trwa dobry początek rundy rewanżowej Ogniwa Szczecin [ZDJĘCIA]

Ogniwo Szczecin - Trefl II Sopot 88:78
Ogniwo Szczecin - Trefl II Sopot 88:78 Andrzej Szkocki
II liga koszykarzy. Ogniwo Szczecin odniosło trzecią wygraną w rundzie rewanżowej. Tym razem pokonało Trefla II Sopot 88:78.

Sezon podopieczni Zbigniewa Majcherka rozpoczęli od trzech porażek, więc nie dziwi, że teraz nastroje w klubie są zdecydowanie lepsze.

Po raz trzeci o sukcesie Ogniwa przesądziła bardzo skuteczna gra doświadczonych liderów drużyny - Karola Pytysia (27 punktów, 13 zbiórek) oraz Karola Nowackiego (17 punktów, 18 zbiórek i 15 asyst). Bardzo dobrze wspomagał ich trzeci filar ataku - Szymon Szmit, który jest młodym graczem PGE Spójni Stargard, ale gra w szczecińskim zespole na mocy porozumienia klubów. W ekstraklasie dostaje minuty, a w II lidze ma okazję do ogrania i nauki. Rezerwom Trefla Szmit rzucił 26 punktów, zanotował też 6 asyst.

Sopocianie dobrze rozpoczęli mecz, ale Ogniwo cały czas było blisko. W II kwarcie szczecinianie przejęli inicjatywę, ale szybko stracili pierwszą przewagę. Powtórka w III kwarcie - znów Trefl odrobił kilka punktów, ale gdy Ogniwo w końcówce odskoczyło na 12 oczek to goście już sobie nie radzili z powrotem do walki o zwycięstwo, choć w całym meczu imponowali skutecznością w rzutach za trzy. Dla porównania - Ogniwo miało 5 celnych na 23 rzuty, a Trefl II - 14/39. Ale to gospodarze byli skuteczniejsi w akcjach podkoszowych.

Kwarty: 23:23, 18:12, 31:25, 16:18.
Ogniwo: Pytyś 27, Szmit 25 (2), Nowacki 17 (1), Hamdaoui 7, Huk 5 (1) - Poziemski 5 (1), Radzik 2.