Trenerzy Pogoni i Górnika remis oceniają jako wynik sprawiedliwy

Trenera Dariusza Wdowczyka cieszy forma Marcina Robaka.
Trenera Dariusza Wdowczyka cieszy forma Marcina Robaka. archiwum
Pogoń Szczecin zremisowała 2:2 z Górnikiem Zabrze w meczu 31. kolejki ekstraklasy. Oto, co o meczu sądzą trenerzy obu ekip.

Józef Dankowski, trener Górnika Zabrze:

Myślę, że kibice byli świadkami emocjonującego meczu. Wynik jest sprawiedliwy. Po pierwszym golu pozbieraliśmy się i tworzyliśmy kolejne sytuacje. Jeśli dostaje się bramkę do szatni, to musi minąć czas żeby się pozbierać.

Dariusz Wdowczyk, trener Pogoni Szczecin:

Oddaliśmy inicjatywę po dobrym początku. Goście zdominowali nas w środkowej strefie. Pierwsza połowa należała do Górnika. Chaos, "wybijanka" i brak rozgrywania piłki - to główne przyczyny stwarzania sytuacji przez rywali. Udało nam się strzelić bramkę na 2:1 i zdecydowałem się zabezpieczyć tyły wprowadzeniem Pavle Popary. Oddawaliśmy dużo strzałów i zabrakło kropki nad "i". Po stronie gości Nakoulma miał właśnie taką sytuację.

Uważam, że wynik jest sprawiedliwy, bo do Górnika należała pierwsza połowa, mimo naszego prowadzenia. My lepiej graliśmy w drugiej. Dwa tygodnie przerwy sprawiły, że ten mecz był znakiem zapytania. Mieliśmy swoje problemy. Nie grał "Aka", w ostatniej chwili wypadł Lewandowski. Pozytywem jest forma Marcina Robaka, który dołożył kolejne dwa gole.