Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Toaleta open space" dla dzieci, czyli mycie rączek i "siku" obok siebie w żłobku w Szczecinie

Anna Folkman
Anna Folkman
Toaleta w szczecińskim żłobku.
Toaleta w szczecińskim żłobku.
Prezydent Piotr Krzystek pochwalił się na Facebooku filią żłobka nr 9, która powstała na osiedlu przy ul. Łącznej. "Tęczowa sowa" to kolorowe i nowoczesne miejsce opieki dla dzieci, ale mieszkańców Szczecina i radnego PiS oburzyło szczególnie zdjęcie... toalety.

" Żłobek "Przy strumyku" zyskał drugą, piękną siedzibę. Na nowym osiedlu Sienno powstał oddział placówki. Jest w nim miejsce dla 30 maluchów. Wiemy jednak, że potrzeby są dużo większe dlatego zachęcam do współpracy wszystkich deweloperów. Chętnie będziemy tworzyć tego typu miejsca na innych osiedlach - napisał Piotr Krzystek i załączył galerię zdjęć z wnętrza placówki.

Od razu posypały się komentarze:

- Jak to?! Wspólna toaleta? Dzieci nie mają intymności? Mają się załatwiać na oczach innych? W urzędzie miasta też macie takie toalety? Bez drzwi? - pyta Joanna Chmielewska

- No ludzie! Jakieś minikabiny przydałyby się. Mój synek niechętny jest do wspólnego przesiadywania - zauważa Filip Lambow.

- Od razu rzuciło się w oczy... Wspólne posiedzonko? ;) Ala robi kupkę, Józio siusiu, Krzysiu myje rączki - żartuje Kasia Rumianowska.

- Lekkie oddzielnie toalet by się przydało. Choćby niewysokie ścianki powinny być! - stwierdza Hubert Sobaniec.

Na swoim profilu post prezydenta załączył także Marek Duklanowski, radny z PiS.

- Toaleta w wersji "open space" w szczecińskim żłobku. To nie można jakoś nieco bardziej intymnie?
Dziwny klimat, przyznam. Nawet jak dla dwulatka - napisał.

Przypomnijmy, że żłobki to placówki, w których sprawowana jest opieka nad dziećmi od 4 miesiąca życia do 3 lat.

Jak zauważa Agnieszka Rojek, dyrektor Żłobków Miejskich, placówka została przygotowana zgodnie z obowiązującymi przepisami, zgodnie z ustawą, w której określone są warunki sanitarno-epidemiologiczne w żłobku. Liczba toalet, umywalek oraz ich umiejscowienie są tutaj odpowiednie dla wieku i liczby dzieci.

Większość dzieci w żłobku korzysta z nocników, spora część nosi pieluchy. Te, które korzystają z toalety, udają się do niej tylko z opiekunami. Osobne kabiny, ogrodzenia utrudniałyby pomoc przy korzystaniu, ograniczałyby także bezpieczeństwo tak małych dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński