Tie-break dla Chemika Police. Orbita odczarowana

(sz)
Andrzej Szkocki
Chemik Police podbił Wrocław po dwóch porażkach z rzędu w tym mieście. Po zwycięstwie 3:2 szkoda tylko zgubionego punktu.

Nie było w Polsce drugiej hali, w której Chemik Police przegrał dwa mecze z rzędu. Także w niedzielę miał swoje problemy i w żadnym fragmencie spotkania nie zdominował Impelu Wrocław. Udowodnił swoją wyższość dopiero w tie-breaku.

W piątym starciu z rzędu w Lidze Siatkówki Kobiet mistrz Polski przegrał pierwszego seta. To już blisko połowa rundy, w której Chemik nie potrafi rozpocząć spotkania po swojej myśli. Druga i trzecia partia padły łupem policzanek. Na boisko weszły i poprawiły grę Malwina Smarzek za Biankę Busę, a także Alex Holston za Katarzynę Zaroślińską-Król. Chemiczki miały szansę na zdobycie kompletu punktów, ale zmarnowały ją w czwartym secie.

Nagrodę MVP dostała Natalia Mędrzyk. Przyjmująca grała jeszcze w poprzednim sezonie w barwach Impelu. W spotkaniu z byłym klubem zaimponowała przede wszystkim sześcioma blokami. To Mędrzyk atakowała najczęściej spośród Chemiczek i zdobyła najwięcej punktów.

Chemik jest wiceliderem Ligi Siatkówki Kobiet. Jego strata do najlepszego ŁKS Commercecon Łódź rośnie.

Impel Wrocław - Chemik Police 2:3 (26:24, 22:25, 22:25, 25:21, 13:15)
Chemik:
Bełcik, Mędrzyk, Busa, Gajgał-Anioł, Veljković, Zaroślińska-Król, Krzos (l.) oraz Mirković, Smarzek, Simeonowa, Holston

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Grot Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0, BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Polski Cukier Muszynianka 3:1, Legionovia Legionowo - Enea PTPS Piła 2:3, KSZO Ostrowiec - Trefl Proxima Kraków 1:3, Developres SkyRes Rzeszów - Poli Budowlani Toruń 3:1, MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Commercecon Łódź 1:3