Tennis Europe Szczecin Cup 2016. Czeszka i Niemiec triumfatorami [zdjęcia]

old
Na zdjęciu zwycięzca Tennis Europe Szczecin: Benito Sanchez-Martinez.
Na zdjęciu zwycięzca Tennis Europe Szczecin: Benito Sanchez-Martinez. old
W sobotę zakończył się turniej Tennis Europe Szczecin Cup 2016 do lat 14. Do finału singla dziewcząt dotarła turniejowa "jedynka, Pola Wygonowska, ale musiała uznać wyższość Kateriny Mandelikovej, która rozstawiona była z numerem drugim.

Czeszka wygrała z Polką 6:1, 6:1. Wynik nie obrazuje jednak całego meczu, w trakcie, którego wiele razy dochodziło do równowag i przewag. Po pierwszym przegranym secie Pola Wygonowska musiała skorzystać z przerwy medycznej. W drugim secie Polka starała się gonić wynik, ale Mandelikova skutecznie mieszała grę, starając się popełniać jak najmniej błędów.

Młoda zawodniczka z Czech triumfowała również w deblu w parze z koleżanką Nelly Knezkovą. Nie dały większych szans swoim rywalkom. Wygrały 6:1, 6:1 z Marią Biancą Andrei, która grała z Polką Alicją Niedźwieńską.

W finale singla chłopców zmierzyli się Benito Sanchez-Martinez z Niemiec i Daniel Linkuns-Morozovs z Łotwy. Mecz obfitował w wiele długich wymian. Ale to Niemiec był bardziej konsekwentny. Skutecznie rozprowadzał Łotysza po korcie i taka właśnie gra przyniosła mu zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:3.

W finale gry podwójnej Szymon Kielan w parze z Jasza Szajrychem przegrali z z czeską parą Jurajda/Siniakov 2-6 6-3 10-6.

Organizatorem jest Akademia Tenisowa Promasters Szczecin. Tennis Europe Szczecin Cup jest współfinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Przedstawiamy odzyskane fotografie sprzed lat. Może ktoś rozpozna dziewczynkę na łyżwach lub swoich przodków na starej fotografii. Bardzo prosimy o kontakt na alarm@gs24.pl.

Co za odkrycie! Nasz Czytelnik w ruinach Wiskordu odnalazł s...