Techtrans Elbląg - Gaz-System Pogoń Szczecin 25:29

Paweł Biały rozegrał bardzo dobry mecz w Elblągu.
Paweł Biały rozegrał bardzo dobry mecz w Elblągu. Andrzej Szkocki
Zwycięstwo rezerw Wisły Płock nad Spójnią Wybrzeżem Gdańsk 31:29 dało szczypiornistom Pogoni udział w barażach o awans do ekstraklasy. Szczecinianie znając wynik z Płocka po wyrównanym meczu pokonali w Elblągu Techtrans 29:25.

Gospodarze postawili Pogoni trudne warunki. W 25. minucie na tablicy widniał remis 10:10, choć jeszcze chwilę wcześniej goście prowadzili trzema bramkami. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 11:13.

W drugiej połowie przeważała Pogoń, ale podopieczni trenera Rafała Białego nie potrafili odskoczyć na więcej niż 3 bramki.

W 51. minucie na jednobramkowe prowadzenie wyszli gospodarze. Jednak w ostatnich sześciu minutach Pogoń rzuciła 6 bramek, przy jednym trafieniu Techtransu.

Najwięcej bramek dla Pogoni rzucili Paweł Biały (10) i Paweł Krupa (7).

Więcej o meczu i sytuacji w I lidze piłkarzy ręcznych czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".