Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Kameralny w Bramie Portowej. Dziś premierowa sztuka

Redakcja
Już dzisiaj na szczecińskiej mapie teatralnej pojawi się nowe miejsce. Właśnie tego dnia w Bramie Portowej, swoją działalność w nowej siedzibie zainauguruje Teatr Kameralny Szczecińskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, prowadzony przez Michała Janickiego.

Teatr Kameralny swoją działalność w Szczecinie rozpoczął przeszło 14 lat temu. Brama Portowa stanowi jego trzecią siedzibę - wcześniej aktorzy wystawiali sztuki w Szkołach Delta, a także w kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Podgórnej.

Działalność teatru w nowym miejscu zainauguruje przedstawienie "Czarowna noc" autorstwa Sławomira Mrożka. Spektakl, opowiadający o przygodach "dwóch panów w delegacji" rozpocznie się o godzinie 21.30.

W niedzielę 7 grudnia br., szczecińska publiczność będzie miała okazję wziąć udział w wieczorze literacko-muzycznym, który rozpocznie się o godzinie 19.00. Podczas wydarzenia, przed zgromadzonymi gośćmi wystąpi dwoje wybitnych francuskich artystów: Christine Vinas - Lefevre - pianistka oraz Jean - Marc Fessard - klarnecista i kompozytor. Ich występ zapowie cykl spotkań poświęconych muzyce pod hasłem: "Mistrz i jego uczeń". Spektakl będzie swoistym wojażem - od muzyki poważnej (zarówno klasycznej, jak i awangardowej), poprzez operę, operetkę do musicalu i piosenki pop. Przewodnikiem po świecie dźwięków, będzie poezja w wykonaniu Leszka Zalewskiego i Michała Janickiego.

Jak zapewniają osoby związane z Teatrem Kameralnym, na jego deskach gościć będzie przede wszystkim polska dramaturgia. Tadeusz Różewicz, Miron Białoszewski czy Witold Gombrowicz, to nazwiska, których nie trzeba nikomu przedstawiać. To właśnie na ich dziełach, w głównej mierze, oparta zostanie praca teatru.

Jednak w Bramie Portowej, publiczność będzie mogła oglądać o wiele więcej niż tylko spektakle. Znajdzie się tu również miejsce na różnego rodzaju wystawy i koncerty oraz prezentacje szczecińskiej młodzieży. Ponadto, w murach Teatru gościć będą również różnorodne festiwale, konkursy oraz warsztaty.

Zabytkowy budynek Bramy Portowej, który powstał w połowie XVIII wieku, został dostosowany do potrzeb i wymagań teatru. Podczas gruntownego remontu, zbudowano tu scenę, podest techniczny oraz toaletę dla widzów.

Na zapleczu budynku powstała garderoba, pomieszczenie socjalne, łazienka, a także magazyn kostiumów. Łącznie na widowni, zmieści się tu około 80 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński