Szczypiornistki Pogoni wygrały pierwszy mecz o brąz w Gdyni!

Stefka Agova rozegrała świetny mecz w Gdyni.
Stefka Agova rozegrała świetny mecz w Gdyni. Andrzej Szkocki/archiwum
Pogoń Baltica Szczecin pokonała na wyjeździe Vistal Gdynia 30:25 w pierwszym meczu o trzecie miejsce. Drugie spotkanie w sobotę, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Pogoń dobrze zaczęła piątkowy mecz. Po 8 minutach szczecinianki prowadziły 5:2, a gospodyniom nie szło w ataku. Po kwadransie przewaga nadal wynosiła trzy bramki, a w zespole gości brylowała Stefka Agova, która łącznie do przerwy zdobyła aż 8 bramek.

Vistal jednak uporządkował grę, regularnie trafiały Emilia Galińska oraz Patrycja Kulwińska. W 28. minucie przy stanie po 13 karę dwóch minut otrzymała Katarzyna Sabała. Gdy zdążyła wrócić na boisko, Joanna Kozłowska zdobyła bramkę na 16:14 dla Vistalu i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części Pogoń już po pięciu minutach doprowadziła do wyrównania.Bramkę Vistalu bombardował tercet Agata Cebula-Monika Stachowska-Stefka Agova. Szczecinianki znakomicie spisywały się grając w osłabieniu, wygrały dwa momenty gry pięcioma zawodniczkami w polu.

Po trafieniu Bułgarki w 48. minucie Pogoń wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca.

Drugi mecz w sobotę w Gdyni, początek o godz. 12.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 25:30 (16:14)
Pogoń: Szywierska, Płaczek - Agova 11, Cebula 7, Stachowska 6, Stasiak 2, Jaszczuk 2 Sabała 1, Zimny 1, Fornalik, Huczko, Jakubowska, Głowińska, Piontke.