Szczypiornistki Pogoni awansowały do ekstraklasy!

(dc)
Piłkarki Pogoni awansowały do ekstraklasy!
Piłkarki Pogoni awansowały do ekstraklasy! Andrzej Szkocki
Stało się - po trzech latach przerwy szczecińskie piłkarki ręczne ponownie wystąpią ekstraklasie! Dziś Pogoń rozbiła wicelidera I ligi, Spartę Oborniki Wlkp. aż 41:22 (22:9).

Wynik mówi wszystko, mecz praktycznie został rozstrzygnięty do przerwy. W drugiej połowie wszyscy czekali już tylko na koniec. Nasze szczypiornistki zaimponowały kilkoma udanymi szybkimi kontrami, ale rywal wyglądał już na znokautowanego.

A po meczu polał się szampan, ale... poza halą. Po piłkarkach w hali przy ul. Twardowskiego walczyli szczypiorniści Gaz-Systemu Pogoni Szczecin i świętowanie awansu trzeba było przenieść na dwór.

Co dalej?
- Potrzebujemy czterech, pięciu nowych zawodniczek z doświadczeniem - powiedział po spotkaniu drugi trener Pogoni, Bartosz Jurkiewicz. - Mamy trochę czasu, by znaleźć wzmocnienia.