Szczypiorniści Pogoni najlepsi w turnieju w Gryficach

Mateusza Zaremba (w środku) zdobył w całym turnieju 19 bramek i został najlepszym strzelcem. Kuba Hajduk
Gaz-System Pogoń Szczecin pewnie wygrała wszystkie trzy mecze i triumfowała w towarzyskim turnieju w Gryf-Arenie w Gryficach.

Rywalami Pogoni były zespoły z Superligi. Na początek szczecinianie stoczyli zacięty pojedynek z beniaminkiem, KPR Legionowo, ostatecznie wygrany różnicą czterech bramek.

W kolejnym meczu Pogoń grała z zawsze niewygodnym dla siebie MMTS Kwidzyn. Do przerwy był remis po 13, ale po 60 minutach szczeciński zespół był lepszy o 4 trafienia.

W ostatnim meczu Pogoń przypieczętowała triumf w turnieju pokonując Chrobrego Głogów, z którym tuż przed świętami zremisowała w lidze.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Adama Świątka z Chrobrego, najlepszym golkiperem Tomislava Stojkovicia z Pogoni, a najwięcej bramek (19) zdobył jego klubowy kolega Mateusz Zaremba.

W szczecińskim zespole zabrakło Białorusina Siergieja Szyłowicza (odpoczywa po mistrzostwach Europy). Z drużyną trenował Michal Bruna, ale Czech jest oszczędzany po zabiegu kolana. Krótkie epizody w Gryficach rozegrał wracający po serii kontuzji Patryk Walczak.

1 lutego Pogoń zagra na wyjeździe z Gwardią Opole w meczu 14. kolejki Superligi.

Wyniki turnieju: MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 28:30 (14:16), Pogoń Szczecin - KPR Legionowo 30:26 (14:10), MMTS Kwidzyn - Pogoń Szczecin 23:27 (13:13), KPR Legionowo - Chrobry Głogów 17:14 (8:6), KPR Legionowo - MMTS Kwidzyn 18:30 (6:15), Chrobry Głogów -Pogoń Szczecin 20:25 (9:13).