Szczecińscy szczypiorniści bez gazu

Aleksander Kokoszka (z piłą) jeden z niewielu rozegrał dobre spotkanie w barwach Pogoni. Andrzej Szkocki
Gaz-System Pogoń Szczecin przegrała z Chrobrym Głogów 22:28. Kibice, którzy do ostatniego miejsca wypełnili halę przy ul. Twardowskiego opuszczali ją bardzo zawiedzeni.

W wyjściowej siódemce trener Rafał Biały postawił na aż 4 nowych zawodników: Mateusza Zarembę, Bartosza Konitza, Michala Brunę i Wojciecha Zydronia, a Zbigniew Kwiatkowski wchodził do obrony za Nenada Markovicia.

Kluczowe znacznie dla przebiegu spotkania miał słaby początek Pogoni w defensywie. Bramkarz Eugeny Andrejew przepuszczał każdą piłkę, dopiero po 10. minutach zastąpił go rutynowany Szymon Ligarzewski, który wprowadził niezbędny spokój w bramce.

Słabo grać zaczęli natomiast jego koledzy z ofensywy. Na potęgę pudlowali zwłaszcza nowi: Bruna, Konitz i przede wszystkim Zaremba. Ten ostatni miał tuż przed przerwą okazję zmniejszyć stratę do 3 bramek, jednak trafił w bramkarza gości, ten szybko wyprowadził piłkę i rywale do szatni schodzili z przewagą 5 bramek. Zaremba słaby występ zakończył z czerwoną kartką otrzymaną w 56. minucie.

Na początku drugiej połowy Pogoń zamiast gonić wynik pozwoliła odskoczyć rywalom. W pewnym momencie Chrobry prowadził już nawet 10 golami.

Dopiero pojawienie się "starych" Pogoniarzy nieco rozruszało grę tego zespołu. Dość powiedzieć, że po przerwie do bramki rywali, z wyjątkiem Zydronia, trafiali tylko zawodnicy, którzy grali w Pogoni jeszcze w poprzednim sezonie. Przyzwoite zawody rozegrał Aleksander Kokosza, który imponował odwagą i spokojem w wykańczaniu akcji.

Najbliższa okazja do rehabilitacji dla szczecinian już za tydzień, w starciu z innym beniaminkiem , Piotrkowianinem.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 22:28 (9:14)

Pogoń: Andrejew, Ligarzewski - Zydroń 8 , Kokoszka 4, Marković 3, Frelek 2, Kwiatkowski 1, Konitz 1, Kliszczyk 1, Wardziński 1, Bruna 1, Zaremba, Krupa.
Wyniki 1. kolejki: Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 38:22, Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Stal Mielec 26:33, Czuwaj Przemyśl - Azoty Puławy 31:32, Powen Zabrze - Miedź Legnica 26:18, Vive Targi Kielce - Zagłębie Lubin 39:29.