Szczecinianie mają złoto!

eastnews
Wioślarskie osady Polski zdobyły dzisiaj dwa medale: złoty - czwórka podwójna i srebrny - czwórka bez sternika wagi lekkiej. eastnews
Polska czwórka podwójna zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich. W jej składzie są dwaj szczecinianie: Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski.

Polska wioślarska czwórka podwójna w składzie Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich!
Polacy, trzykrotni mistrzowie świata, rozpoczęli w swoim rytmie i po 500 metrach prowadzili. Na półmetku do ponad sekundy powiększyli przewagę nad Włochami.

500 metrów przed metą nasza osada miała prawie 2 sekundy przewagi nad Włochami. Utrzymali ją do mety i zdobyli złoty medal igrzysk olimpijskich!

Ogromy sukces osiągnęła też polska czwórka bez sternika wagi lekkiej w składzie Łukasz Pawłowski, Bartłomiej Pawełczak, Miłosz Bernatajtys i Paweł Rańda. Finałowy wyścig w tej kategorii odbył się pół godziny wcześniej. Polska osada zdobyła srebrny medal. To jak na razie największa polska niespodzianka tych igrzysk.

Po 500 metrach polska osada zajmowała szóste miejsce. Kolejna "pięćsetka" to przesunięcie się na 5. pozycję. Na 500 metrów przed metą nasza osada przesunęła się na 2. miejsce! I takie też nasi zawodnicy, naciskani przez rywali utrzymali na mecie!

Zwyciężyli z czasem 5.47,76 Duńczycy, a trzecie miejsce zajęli Kanadyjczycy.