Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Na studentów czeka ponad 15 tysięcy miejsc

Paulina Targaszewska [email protected]
Łukasz Zdanowicz i Justyna Żołędziewska polecają studia na wydziale nauk ekonomicznych. – Informatyka i ekonometria czy ekonomia to kierunki, po których można znaleźć pracę – mówią.
Łukasz Zdanowicz i Justyna Żołędziewska polecają studia na wydziale nauk ekonomicznych. – Informatyka i ekonometria czy ekonomia to kierunki, po których można znaleźć pracę – mówią. Andrzej Szkocki
Informatyka, budowa jachtów i bezpieczeństwo wewnętrzne - to tylko niektóre z kierunków jakie powstały na uczelniach w naszym województwie. W sumie na studentów w Szczecinie czeka ponad 15 tys. miejsc na uczelniach.

AS w Szczecinie

AS w Szczecinie

Akademia Sztuki istnieje od września 2010 roku. Na rok akademicki 2011/2012 planuje następujące
kierunki studiów: edukacja artystyczna w zakresie
sztuki muzycznej, wokalistyka (planowany), instrumentalistyka, grafika, architektura wnętrz oraz malarstwo (planowany).

Elektroniczny nabór wniosków kandydatów na studia ruszył dziewiątego maja.

Szczecińskie uczelnie wprowadzając nowe kierunki, kierowały się przede wszystkim sytuacją na rynku pracy.

Akademia Morska
Informatyka i logistyka to dwa nowe kierunki, które w roku akademickim 2011/2012 uruchamia Akademia Morska w Szczecinie.

- Informatykę uruchomiliśmy dlatego, że absolwenci tych kierunków są poszukiwanymi specjalistami - mówi Olgierd Victorini, kierownik działu promocji Akademii Morskiej w Szczecinie. - A wynagrodzenia w branży IT wysoko przewyższają średnie płace.

Kierunek uzyskał wsparcie funduszy strukturalnych UE, dzięki temu 32 studentów studiów niestacjonarnych będzie mogło studiować bezpłatnie.

Dla wszystkich studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych, którzy obawiają się przedmiotów ścisłych, zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki. Ciekawostką jest możliwość uzyskania płatnego - w kwocie 5700 zł brutto - trzymiesięcznego stażu odbywanego u potencjalnych pracodawców.

Nowym kierunkiem, który na Akademii Morskiej jest też logistyka.

- Absolwent tego kierunku będzie mógł podjąć pracę w obszarze branży TSL - podkreśla Victorini i dodaje, że tego typu przedsiębiorstwa przeżywają właśnie boom na rynku.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
ZUT rekrutację rozpoczął już 20 maja. Oferuje cztery nowe kierunki: budowę jachtów, mikrobiologię stosowaną, gospodarkę przestrzenną i teleinformatykę.

- Budowa jachtów to unikalne w skali kraju studia międzykierunkowe - podkreśla Stanisław Heropolitański, rzecznik ZUT. - To studia techniczne. Absolwent tej specjalności znajdzie pracę w biurach projektujących jachty, w stoczniach, zakładach produkujących wyroby z laminatów i kompozytów
oraz w administracji morskiej.

Uniwersytet Szczeciński
Na tej uczelni pojawią się dwa nowe kierunki.

Gospodarka przestrzenna, po ukończeniu której będzie można pracować m.in. w jednostkach administracji samorządowej i rządowej, agencjach rozwoju, agencjach nieruchomości, firmach konsultingowych lub doradczych.

Drugi kierunek to bezpieczeństwo wewnętrzne, które zostanie uruchomione na Wydziale Humanistycznym. To pierwszy w Polsce północnozachodniej nowatorski kierunek przygotowujący do podjęcia pracy w służbach zajmujących się porządkiem publicznym.

- Studia przygotowują do pracy w administracji państwowej i samorządowej, ale także na Policji, w Straży Pożarnej, w Służbie Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w Biurze Ochrony Rządu czy w Straży Miejskiej - twierdzi Julia Poświatowska, rzecznik uczelni.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński