Szalony pościg. SPR Pogoń Szczecin odniosła piękne zwycięstwo z wiceliderem

(sz)
Andrzej Szkocki
SPR Pogoń Szczecin rozegrała awansem spotkanie 25. kolejki z Metraco Zagłębiem Lubin. Odniosła efektowne zwycięstwo 27:25.

Dla szczypiornistek była to podróż wehikułem czasu w przyszłość. Z silnym przeciwnikiem z Dolnego Śląska powinny spotkać się za kilkanaście dni. Zagrały już w środę z powodu przyjemnych obowiązków w europejskich pucharach.

Pojedynek był początkowo wyrównany. Zagłębie wypracowało sobie przewagę 15:11 w ostatnich minutach pierwszej połowy i wydawało się być na dobrej drodze do zwycięstwa w Szczecinie. To było jednak mylne wrażenie, ponieważ zawodniczki Pogoni pokazały dużą determinację i odrobiły sześć goli straty. Doprowadziły po przerwie do remisu 24:24, a po spektakularnym pościgu poszły za ciosem i wygrały 27:25. Dłonie same składały się do oklasków.

SPR Pogoń Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 27:25 (11:15)
Pozostałe mecze 25. kolejki:
Start Elbląg - Energa AZS Koszalin, KPR Gminy Kobierzyce - MKS Perła Lublin, Korona Handball Kielce - KPR Jelenia Góra, KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.