Świt Szczecin przegrał ostatni mecz sezonu. I obiecał kibicom poprawę

Sezon 2022/23 Świt rozpoczął zwycięstwem a zakończył porażką
Sezon 2022/23 Świt rozpoczął zwycięstwem a zakończył porażką Fot. Świt Szczecin facebook
W rozegranym awansem meczu III ligi Świt Szczecin przegrał na swoim boisku z Cartusią Kartuzy 0:2 i ostatecznie zakończy sezon 2022/23 na siódmym miejscu w tabeli.

Świt przystąpił do spotkania w osłabionym składzie, ale nie tłumaczy to szczecińskiej drużyny. Świtowcy dobrze znali sytuację w tabeli i wiedzieli, że bez względu na wynik - zajmą 7. lokatę. Cartusia też już była bezpieczna, więc zabrakło w grze drużyn odpowiedniej motywacji.

Pierwsza połowa bez bramek, a w drugiej trafiali goście - w 60. minucie Maksym Zełenewycz, a w 71. Bartosz Kuźniarski. Gospodarze też mieli swoje sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać.

- Niedosyt, smutek i rozczarowanie… ale będziemy mocno pracować aby w sezonie 2023/2024 dostarczyć Wam więcej powodów do radości - podsumowali spotkanie i sezon działacze Świtu na facebooku.

Przed rozpoczęciem spotkania miała miejsce miła uroczystość. Rozgrywający Świtu Adam Ładziak otrzymał upominek od władz klubu za rozegranie 200 spotkań w III lidze dla szczecińskiego klubu.