Świt ograł Pogoń

stez, 21 kwietnia 2006 r.
W środę dokończono V rzut piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. O sporą niespodziankę pokusili się futboliści Świtu Szczecin, na co dzień grający w klasie okręgowej. Po emocjonującym meczu pokonali oni IV-ligowe rezerwy Pogoni Szczecin 4:3.

Zresztą sam pojedynek był niczego sobie. Do przerwy prowadzili gospodarze 3:0, ale po zmianie stron dały o sobie znać braki kondycyjnie. Od 60 minuty zaczęło się robić coraz goręcej w polu karnym Świtu i na przestrzeni 20 minut portowcy dogonili na 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu ze Skolwina, który po golu Grzegorza Kowalewskiego (88. minuta), cieszył się - kilka chwil później - ze zwycięstwa. Pucharowe derby Szczecina dla Świtu!

Blisko sprawienia niespodzianki byli także piłkarze z Mieszkowic, jednak rzuty karne lepiej egzekwowali grający klasę wyżej futboliści Odry Chojna. Spotkanie Vinety Wolin z Gryfem Kamień Pomorski (1:0) rozegrano jeszcze na początku marca.
Kolejny rzut Pucharu Polski na szczeblu okręgu planowany jest na środę (10 maja). Początek meczów o godz. 17.30.

Wyniki (w nawiasach klasa rozgrywkowa):
Świt Szczecin (liga okręgowa) - MKS Pogoń II Szczecin SSA (IV liga) 4:3, Masovia Maszewo (liga okręgowa) - Wybrzeże Rewal (IV liga) 0:2, Hutnik EKO TRAS Szczecin (V liga) - Arkonia Szczecin (IV liga) 0:2, Piast Chociwel (klasa okręgowa) - Ina Goleniów (IV liga) 3:5, Mieszko Mieszkowice (V liga) - Odra Chojna (IV liga) 0:0 (1:1 po dogr., 5:6 po rzutach karnych), Wicher Sokół II Przelewice (A klasa) - Piast Choszczno (IV liga) 1:5, Kłos Pełczyce (V liga) - Osadnik Myślibórz (IV liga) 1:0, Vineta Wolin (V liga) Gryf Kamien Pomorski (IV liga) 1:0.