Świetny plon wyjazdu do Bielska. W lidze Chemik Police nie stracił seta

Saliha Sahin - najlepsza zawodniczka dwumeczu Chemika w Bielsku-Białej.
Saliha Sahin - najlepsza zawodniczka dwumeczu Chemika w Bielsku-Białej. Grupa Azoty Chemik Police Facebook
Ekstraklasa siatkarek. Grupa Azoty Chemik Police w cztery dni rozegrał dwa mecze z BKS w Bielsku-Białej. Oba pewne wygrał.

W czwartkowy wieczór zespoły zagrały rewanżowe spotkanie w 1/8 Pucharu CEV. W Szczecinie było 3:0. Po pierwszym secie spotkania w Bielsku można było mieć wątpliwości, czy Chemik awansuje do kolejnej fazy, ale jak już się przebudził to wygrał trzy kolejne partie. Kolejnym przeciwnikiem w Pucharze CEV będzie włoski zespół Reale Mutua Fenera Chieri.

W niedzielę zespoły zagrały o ligowe punkty. Znów czekaliśmy na emocje, bo grał lider z wiceliderem. Pierwszy set emocji dostarczył. Od początku zacięty, często zmieniał się prowadzący. W końcówce Chemik odskoczył na 22:20 i tę zaliczkę utrzymał do końca. Seta atakiem zakończyła Seliha Sahin. Kolejne dwa sety już bez historii. Bielszczanki grały już bez maksymalnej wiary i zostały wypunktowane.

BKS Bielsko-Biała - Grupa Azoty Chemik Police 0:3
Sety: 23:25, 17:25, 19:25.
Chemik: Kowalewska (2), Sahin (8), Fedusio (11), Pierzchała (8), Korneluk (12), Inneh-Varga (1) oraz Grajber (libero) - Honorio (12).