Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sukces uczniów Gimnazjum nr 2. Zrobili film i dostali nagrodę

Anna Starosta
– Mamy wielu znajomych po niemieckiej stronie wyspy – mówią uczniowie. – Mam dwóch dobrych przyjaciół Leonarda i Svena – dodaje Ewelina Panfiluk (na zdjęciu pierwsza od prawej), obok niej Anna Matras, Martyna Dziemitowicz, Oliwia Szutkowska, Arkadiusz Kępa i Dawid Kisiel.
– Mamy wielu znajomych po niemieckiej stronie wyspy – mówią uczniowie. – Mam dwóch dobrych przyjaciół Leonarda i Svena – dodaje Ewelina Panfiluk (na zdjęciu pierwsza od prawej), obok niej Anna Matras, Martyna Dziemitowicz, Oliwia Szutkowska, Arkadiusz Kępa i Dawid Kisiel. Fot. Sławek Ryfczyński
Martyna Dziemidowicz, Oliwia Szutkowska, Arkadiusz Kępa, Dawid Kisiel, Ewelina Panfiluk oraz Anna Matras - to uczniowie klas polsko-niemieckich Gimnazjum Publicznego nr 2, którzy zdobyli III miejsce w konkursie "Dwa języki jeden region".

Nagrody i gratulacje wręczał im wczoraj konsul Niemiec Joachim Blicker. Na uroczystość zaproszono też uczniów z innych klas. Od prezydenta miasta uczniowie dostali wieczne pióra. Gimnazjaliści mieli za zadanie pokazać współpracę z niemieckimi kolegami. Nakręcili film ze swoich wspólnych lekcji i spotkań.

- Nie było łatwo, chociaż to przyjemna praca. Napracowaliśmy się, ale i naśmialiśmy przy okazji - mówi Martyna Dziemidowicz z klasy 2 a.

- Najfajniejsze były sceny z wypowiedziami naszych kolegów ze szkół w przygranicznych miastach w Niemczech - dodaje Ewelina Panfiluk z tej samej klasy.

Podczas uroczystości wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć pracę uczniów. Rzeczywiście ich niemieccy koledzy opowiadali o nich, o Polsce i naszym języku w samych superlatywach.

- Nasi uczniowie poznają język niemiecki, a ich koledzy uczą się polskiego - mówi jedna z nauczycielek.

Na filmie widać młodą dziewczynę, która mówi, że choć język polski jest trudny, to przecież to mowa sąsiadów i warto ją poznać.

- Znamy też na przykład język angielski - tłumaczy Oliwia Szutkowska. - Nie aż tak dobrze, jak niemiecki. Uczymy się go tylko teoretycznie. A z niemieckim mamy do czynienia niemalże na co dzień, w rozmowach z przyjaciółmi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński