Sukces "Matki" na trawie. Szczecinianin wygrał turniej w Anglii

(dc)
Turniejowe zwycięstwo Mariusza Fyrstenberga (z lewej) i Marcina Matkowskiego jest dobrym prognostykiem przed rozpoczynającym się w poniedziałek Wimbledonem. Fot. Andrzej Szkocki
Szczeciński tenisista Marcin Matkowski w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem z Warszawy wygrali pierwszy w tym roku turniej rozgrywany na trawie. Dziś w finale zmagań w Eastbourne (pula nagród 600 tysięcy dolarów) pokonali Travisa Parrotta (USA) i Filipa Polaska (Czechy) 6:4, 6:4.

Był to dziewiąty w karierze, ale pierwszy w tym roku turniej wygrany przez "Matkę" i "Frytkę".

W pierwszym secie obie pary wygrywały gemy przy własnych serwisach do stanu 4:4. Wtedy Polacy wygrali gema przy podaniu rywala, a potem serwujący Matkowski nie zaprzepaścił szansy na zwycięstwo w pierwszej partii.

Nasi tenisiści poszli za ciosem i na początku drugiego seta szybko przełamali przeciwników. Później bez większych kłopotów pilnowali własnych gemów serwisowych i utrzymali przewagę do końca.