Sudety Jelenia Góra - AZS Radex Szczecin 76:85

Łukasz Pacocha (z piłką) rzucił w meczu z Sudetami Jelenia Góra 21 pkt.
Łukasz Pacocha (z piłką) rzucił w meczu z Sudetami Jelenia Góra 21 pkt. archiwum
Szczeciński zespół wygrał w Jeleniej Górze, choć jeszcze na 6 minut przed końcem przegrywał 71:73.

Akademicy dobrze radzili sobie na parkiecie outsidera do czwartej minuty trzeciej kwarty. Wtedy prowadzili 50:39 i wydawało się, że spokojnie dowiozą wygraną do końca.

Niestety, przez nieskuteczną grę pozwolili rywalom doprowadzić do stanu 65:61 dla gospodarzy na koniec trzeciej kwarty.

Na szczęście w ostatniej części meczu więcej zimnej krwi zachował nasz zespół. Szczecinianie rzucili aż cztery razy z rzędu celnie za trzy punkty (2 razy Dudek, raz Wójcik i Raczyński), odskoczyli gospodarzom ze stanu 73:71 na 83:73 i nie dali sobie już wydrzeć wygranej.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Akademików był Łukasz Pacocha (21 pkt,7 zbiórek, 3 asysty).

Sobotnie wyniki 25. kolejki I ligi koszykarzy:

Sokół Łańcut - Start Lublin 56:69

Rosa Radom - AZS Kutno 72:71

Sportino Inowrocław - Znicz Pruszków 71:73

Spójnia Stargard gra z MKS Dąbrowa Górnicza w poniedziałek.

Więcej o meczu AZS Radex Szczecin czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"