Styczeń udany dla Pogoni Baltica. Teraz ciężki luty

Styczeń Pogoń Baltica rozpoczęła od wygranej z KPR Jelenia Góra.
Styczeń Pogoń Baltica rozpoczęła od wygranej z KPR Jelenia Góra. Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica Szczecin pokonała na wyjeździe SPR Olkusz 35:22. Planowe zwycięstwo zakończyło udany styczeń dla szczecińskiego zespołu, w którym jedynym potknięciem był remis u siebie ze Startem Elbląg. Teraz przed podopiecznymi trenera Adriana Struzika miesiąc, w którym czekają ich mecze z najmocniejszymi rywalami w kraju.

Ostatnie tygodnie były dla Pogoni specyficzne. Trzy ligowe mecze z rzędu zespół rozgrywał we własnej hali, a dwa wyjazdy wydawały się formalnością. Trener Adrian Struzik podkreślał, że celem na styczeń jest komplet zwycięstw. Zespół był blisko osiągnięcia celu, ale stracił wygraną w ostatnich sekundach meczu ze Startem Elbląg, jednym z rywali do miejsca w pierwszej czwórce.

Na papierze wszystko wygląda dobrze, ale na parkiecie zespół nie prezentuje jeszcze najwyższej dyspozycji. Pokazały to mecze ze Startem i Olimpią-Beskid. Zwłaszcza pierwsza połowa tego drugiego meczu mogła budzić zmartwienie. Na szczęście zespół szybko zebrał się i po przerwie dosyć pewnie wygrał.

W meczach z Jutrzenką Płock (w Pucharze Polski) i SPR Olkusz niespodzianką już nie pachniało. W Małopolsce szczecinianki szybko odjechały outsiderowi. W 21. minucie prowadziły już 13:5, do przerwy 17:10, a ostatecznie wygrały różnicą trzynastu trafień. Pogoń odniosła trzy zwycięstwa w sześć dni.

Wyniki meczów w 15. kolejce ułożyły się po myśli szczecinianek. Energa AZS Koszalin niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 25:28. Pogoń jest na czwartym miejscu ma 16 punktów i 13 rozegranych spotkań i o dwa wyprzedza Olimpię-Beskid i Energę, które grały już 14 razy.

Po styczniowej rozgrzewce szczeciński zespół czeka gorący luty - siedem spotkań w 26 dni, a rywale najtrudniejsi z możliwych, m.in. Vistal Gdynia, Zagłębie Lubin, Energa AZS Koszalin i MKS Selgros Lublin (w PP). Po tym ultramaratonie dowiemy się, na co stać Pogoń w tym sezonie.

SPR Olkusz - Pogoń Baltica Szczecin 22:35 (10:17)
Pogoń: Szywierska, Płaczek - Cebula 8, Duran 4, Huczko 3, Sabała 3, Szulc 3, Agova 3, Fornalik 3, Jaszczuk 3, Stachowska 2, Królikowska 1, Stasiak 1, Głowińska 1, Piontke, Jakubowska.