Strzelają i 3:0 wygrywają

dc, 28 lutego 2005 r.
Grzegorz Rasiak strzelił dwa gole dla Derby.
Grzegorz Rasiak strzelił dwa gole dla Derby. Fotorzepa
Euzebiusz Smolarek i Mirosław Szymkowiak strzelili gole dla Borusssi Dortmund i Trabzonsporu, a ich drużyny wygrały 3:0. Trzech innych polskich piłkarzy strzeliło w ten piłkarski weekend po dwa gole.

Euzebiusz Smolarek wpisał się na listę strzelców w meczu 23. kolejki ekstraklasy niemieckiej. Jego Borussia Dortmund, pokonała 3:0 FSV Mainz. Polak otworzył wynik spotkania w 28. minucie. Po doskonałej akcji Larsa Rickena z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. W 54. minucie na 2:0 podwyższył Jan Koller, zaś 20 minut później wynik ustalił najlepszy na boisku Ricken.

Pierwsza bramka Szymkowiaka

Zwycięsko mógł zakończyć też swoje spotkanie Jacek Krzynówek. Gdy w 84 minucie schodził z boiska, jego Bayer Leverkusen prowadził z VfB Stuttgart 1:0. Jego koledzy nie "dowieźli" jednak wyniku do końcowego gwizdka - w 89 minucie z rzutu karnego wyrównał Cacau.

Pierwszą bramkę na tureckich boiskach zdobył Mirosław Szymkowiak. Zawodnik Trabzonsporu wpisał się na listę strzelców w wygranym 3:0 spotkaniu z zajmującym 6. pozycję w tabeli Denislispor. Polak trafił do siatki w 26. minucie. Sześć minut wcześniej bramkę dla gospodarzy zdobył Fatih Tekke. Dwie minuty przed końcem meczu ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania.

Gol za golem

Grzegorz Rasiak został bohaterem meczu drugiej ligi angielskiej pomiędzy Derby a Nottingham Forrest. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a Polak strzelił oba gole dla Derby. Rasiak w 12. minucie uzyskał prowadzenie 1:0, gdy wykorzystał dokładne podanie Mortena Bisgaarda i strzałem głową z 9 metrów pokonał golkipera gospodarzy. Nottingham wyrównał w 36. minucie, zaś w 69. objął prowadzenie. Na 12 minut przed końcem meczu Rasiak popisał się kolejnym celnym strzałem głową. Tym razem Polakowi podawał Chris Makin.

Polski napastnik zdobył już w tym sezonie 14 bramek w Championschip.

Grający w Erzgebirge Aue Andrzej Juskowiak zdobył dwie bramki w wyjazdowym meczu drugiej ligi piłkarskiej Niemiec z Alemannią Akwizgran, wygranym przez jego zespół aż 5:1. Polski napastnik strzelił pierwszego gola w 29. minucie i czwartego w 84. minucie. W Erzgebirge całe spotkanie zagrali ponadto Tomasz Kos i Tomasz Bobel.

Po 23 kolejkach Erzgebirge Aue zajmuje szóste miejsce w tabeli. Prowadzi FC Koeln.

Dwa gole strzelił także występujący w PAOK Saloniki Marcin Mięciel. W derbach Salonik z Arisem zdobył prowadzenie dla gości w 5. minucie i podwyższył na 3:0 w 31. minucie. PAOK odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo 3:1. Bramki Mięciela w niedzielnym meczu to jego pierwsze trafienia w barwach PAOK. W zespole Arisu zagrał Maciej Murawski.

Po 20 kolejkach PAOK zajmuje piąte miejsce w tabeli, z dorobkiem 31 punktów. Prowadzi Olympiakos Pireus - 44 pkt.