Strach Mourinho

dc, 8 marca 2005 r.
Trener Chelsea Jose Mourinho czeka dziś trudny dzień. przecież ściągnięto go do Londynu głównie po to, by zdobyć mistrzostwo Anglii i wygrać Ligę Mistrzów. Fotorzepa
Mecz Chelsea Londyn z Barceloną wysuwa się na pierwszy plan dzisiejszych rewanżowych meczów ćwierćfinałowych piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Przed dwoma tygodniami Barcelona wygrała 2:1. Kluczowym momentem był początek drugiej połowy, gdy sędzia pokazał czerwoną kartkę napastnikowi Chelsea, Didierowi Drogbie.

Trener londyńczyków Jose Mourinho był wściekły za to na arbitra, gdyż do tego czasu Chelsea wygrywała 1:0 i kontrolowała spotkanie. Zdaniem trenera jego napastnik zderzył się z bramkarzem Barcelony Victorem Valdesem przypadkiem i nie powinien zostać ukarany.

Dziennik "Vanguardia" przypomniał, że szwedzki sędzia Anders Frisk po raz dziewiąty prowadził mecz "Barcy" i po raz czwarty wyrzucił z boiska jednego z jej rywali.

Według "Daily Mirror" wściekłość Mourinho wywołał fakt, że w przerwie sędzia Frisk odwiedził szatnię Barcelony i rozmawiał w niej z trenerem Frankiem Rijkaardem. Zbulwersowany późniejszą kartką dla Drogby, zaczął wrzeszczeć po meczu na obu w tunelu. Nie wytrzymał tego drugi trener Barcelony, Henk Ten Cate i kopnął Mourinho w tyłek. W obronie swego szefa rzucił się portugalski asystent Portugalczyka, Silvinho Lauro i w tunelu doszło do szarpaniny.

Na dodatek Europejska Unia Piłkarska (UEFA) rozpoczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Chelsea Londyn w związku z incydentami do jakich doszło podczas spotkania.

Rzecznik UEFA powiedział, że Chelsea może zostać ukarana za zbyt późne wyjście swoich piłkarzy na drugą połowę meczu oraz zbojkotowanie przez Mourinho konferencji prasowej po spotkaniu.
Tak więc Mourinho, który przed rokiem wygrał Ligę Mistrzów jako szkoleniowiec FC Porto, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Będzie jeszcze trudniejsza jak odpadnie w rywalizacji z Barceloną...

Mecz Chelsea z Barceloną w TVP 1 o godzinie 20.45.