Stal Szczecin gromi i awansuje na pozycję lidera

mh
Stal wygrała wszystkie mecze i jest liderem tabeli.
Stal wygrała wszystkie mecze i jest liderem tabeli. Andrzej Szkocki
Stal Szczecin zaaplikowała Sparcie Gryfice aż 10 bramek i w wielkim stylu awansowała na czoło tabeli.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało takiego pogromu. Stal prowadziła skromnie 2:0. W drugiej części spotkania prawdziwy koncert gry dał Piotr Usowicz. "Biały lis" - jak mówią na niego koledzy z drużyny - pojawił się na boisku w 53 minucie i zdobył aż pięć bramek! Ozdobą spotkania było jednak trafienie Bartosza Leśnika, który pokonał bramkarza strzałem piętą.

Po dobrym starcie sezonu znów słabo zaczyna grać Sparta, która przegrała po raz drugi z rzędu i zamyka ligową tabelę.

Stal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli także dzięki dobrej postawie Arkonii Szczecin, która pokonała rezerwy Pogoni. W derbach Szczecina Pogoń zagrała głównie z juniorami w składzie. Tego samego dnia
pierwszy zespół grał z Dolcanem Ząbki i rezerwy wzmocnili tylko Tomasz Rydzak i Przemysław Pietruszka. Podobnie jak w pierwszym meczu rundy widać było, że bez doświadczonych zawodników, młodzi nie radzą sobie tak dobrze.

Punktami podzieliły się Polonia i Kłos. Do niedawna wydawało się, że gospodarze tego meczu będą w stanie włączyć się do walki o awans, jednak strata do czołówki rośnie. To spotkanie miało zadecydować o tym jak będzie wyglądała przyszłość zespołu. Wydaje się, że zgodnie z zapowiedziami trenera Edwarda Pruskiego Polonię czeka gruntowna przebudowa.