Spójnia Stargard sprawiła, że Sokół Łańcut nie jest już niepokonany u siebie

Marcel Wilczek miał rzucił 20 punktów i miał 13 zbiórek.
Marcel Wilczek miał rzucił 20 punktów i miał 13 zbiórek. Tadeusz Surma
W dwudziestej kolejce spotkań w I lidze koszykarzy stargardzka Spójnia pewnie pokonała na wyjeździe Sokół Łańcut 101:78. Stargardzki zespół pozostaje liderem tabeli.

W dzisiejszym spotkaniu w Łańcucie pierwsza kwarta była wyrównana. Gospodarze wypracowali kilka punktów przewagi. Kolejne dwie kwarty to już dominacja Spójni, która drugie dziesięć minut wygrała różnicą ośmiu punktów, a w trzeciej kwarcie wręcz rozbiła rywala.

W trzeciej kwarcie Spójnia rzuciła 33 punkty, a Sokół tylko 13. Stargardzki zespół miał wtedy 23 punkty przewagi i spotkanie zostało rozstrzygnięte.

W czwartej kwarcie gospodarze nieco zbliżyli się do Spójni, ale goście odpowiedzieli skutecznymi akcjami i ta kwarta była remisowa.
Spójnia wygrała 101:78 i pozostaje liderem I ligi. Jak na razie przegrała tylko jedno spotkanie. Sokół Łańcut przed dzisiejszym meczem był niepokonany u siebie, ale po spotkaniu już tak nie jest.

W kolejnym meczu Spójnia zagra 27 stycznia w Stargardzie ze Śląskiem Wrocław.

Sokół Łańcut - Spójnia Stargard 78:101 (29:25, 13:21, 14:33, 22:22)

Spójnia: Wilczek 20 (raz za 3 pkt), Bręk 19 (5), Pabian 19 (1), Czujkowski 14 (3), Fraś 10 (1), Dymała 7 (1), Pytyś 6, Raczyński 3, Szymański 3 (1), Koziorowicz.