Spójnia Stargard pozbierała się po wpadce w I lidze koszykarzy

Dawid Bręk rzucił 7 punktów, miał 5 asyst i 6 zbiórek.
Dawid Bręk rzucił 7 punktów, miał 5 asyst i 6 zbiórek. Tadeusz Surma
Spójnia Stargard wróciła na zwycięskie tory. W dwudziestej siódmej kolejce I ligi koszykarzy pokonała w Inowrocławiu Noteć 81:68.

W minioną niedzielę stargardzki zespół niespodziewanie przegrał u siebie z ostatnim w tabeli KK Warszawa 75:79. Wczoraj grał z innym rywalem plasującym się na dole klasyfikacji. Ale tym razem już wpadki nie było. Spójnia pokonała Noteć Inowrocław 81:68.
Po pierwszej kwarcie był remis 20:20, ale w drugiej kwarcie Spójnia zagrała nieźle w obronie i rywale rzucili tylko 9 pkt. Spójnia osiągnęła jedenaście punktów przewagi.

W trzeciej kwarcie Noteć zbliżyła się na pięć punktów, ale Spójnia szybko opanowała sytuację i odskoczyła na kilkanaście punktów. W czwartej kwarcie gospodarze potrafili się zbliżyć już tylko na 10 punktów.

Spójnia wygrała dwudzieste trzecie spotkanie, ma też dwie porażki. Stargardzki zespół pozostaje liderem tabeli I ligi koszykarzy. W najbliższą sobotę zagra na swoim terenie przeciwko Siarce Tarnobrzeg, która wczoraj została ograna u siebie przez KK Warszawa 66:80.

Noteć Inowrocław - Spójnia Stargard 68:81 (20:20, 9:20, 18:24, 21:17)

Spójnia: Fraś 18, Czujkowski 13 (trzy razy za 3 pkt), Pytyś 13, Pabian 11 (1), Wilczek 8 (1), Bręk 7 (1), Raczyński 7 (1), Koziorowicz 2, Szymański 2.