Spójnia Stargard nie przełamała się w I lidze

Arkadiusz Soczewski nie rzucił punktów.
Arkadiusz Soczewski nie rzucił punktów. Tadeusz Surma
Stargardzka Spójnia uległa na swoim terenie Basketowi Poznań 58:81 w spotkaniu dwudziestej kolejki I ligi koszykarzy.

W dzisiejszym meczu w Stargardzie miejscowa Spójnia, która przegrała ostatnie trzy mecze, rywalizowała z Basketem Poznań, który walczy o utrzymanie. Ale na parkiecie stargardzkiej hali to niżej notowany zespół prezentował się lepiej. Notował przechwyty i skuteczne rzuty, także trzypunktowe. Po pierwszej kwarcie Basket wygrywał sześcioma punktami, a w drugiej powiększył przewagę o kolejne sześć.

W trzeciej kwarcie gospodarze wcale nie ruszyli do odrabiania strat. Kolejne trzypunktowe próby Spójni były niecelne, a goście trafiali i wygrywali nawet piętnastoma punktami. Spójnia lepiej grała gdy przeprowadzała akcje bliżej kosza. Tylko że nawet jeśli odrobiła kilka punktów, to rywale po chwili znowu trafiali kontrolując wydarzenia na boisku.

Spójnia przegrała i jest to jej czwarta kolejna ligowa porażka. Nie będzie łatwo wywalczyć miejsca w czołowej ósemce, która zagra w play off.

Spójnia Stargard – Basket Poznań 58:81 (14:20, 14:20, 16:18, 14:23)

Spójnia: Pacocha 14 (raz za 3 pkt), Pytyś 12, Pabian 9 (1), Raczyński 8 (1), Koziorowicz 7 (1), Bodych 3 (1), Wróblewski 3, Bigus 2, Berdzik, Jankowski, Pieloch , Soczewski