Spirala porażek Espadonu Szczecin. Zagrożenie spadkiem rośnie

(sz)
Andrzej Szkocki
Porażka 1:3 z MKS Będzin to ósma z rzędu Espadonu Szczecin w Plus Lidze.

Espadonowi Szczecin nie brakowało energii, agresji, chęci, żeby przerwać impas. Pierwszego seta wygrał 25:22, ale nie złamał tym swojego przeciwnika. W pozostałych partiach MKS Będzin miał więcej argumentów siatkarskich po swojej stronie.

MKS Będzin zagrał po raz pierwszy pod wodzą Gido Vermuelena. Nowy trener zastąpił na stanowisku Stelio DeRocco. Selekcjoner reprezentacji Holandii będzie dobrze wspominać swój debiut w Plus Lidze. MKS Będzin zwyciężył w Szczecinie 3:1 i jest to jego piąta wygrana w szóstym w historii pojedynku z Espadonem.

Niebiesko-biali nie mogą się pochwalić żadnymi pozytywnymi statystykami. W sobotę ponieśli ósmą porażkę z rzędu, a ich przewaga nad miejscami zagrożonymi spadkiem topnieje.

Espadon Szczecin - MKS Będzin 1:3 (25:22, 22:25, 17:25, 19:25)