Sparing: Pogoń Szczecin - Kairat Ałma-Ata 1:3

Krzysztof Ufland
Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Pogoni Szczecin przegrali w meczu sparingowym z kazachskim Kairatem Ałma-Ata 1:3. Jedyną bramkę dla Portowców zdobył w 24. minucie Łukasz Zwoliński.

Wynik meczu otworzyli piłkarze z Kazachstanu. W 20. minucie przeprowadzili kontrę, zakończoną precyzyjnym dośrodkowaniem i strzałem głową.

Cztery minuty później wyrównali szczecinianie. Zwoliński wykorzystał wrzutkę Adriana Budki.

W końcówce pierwszej połowy Pogoń osiągnęła przewagę, ale nie potrafiła jej udokumentować golem, choć okazje miał m.in. Adam Frączczak.

Po przerwie strzelali już tylko zawodnicy z Ałma-Aty. W 60.minucie trafili z rzutu wolnego, a rezultat meczu został ustalony dwanaście minut później.

Kolejny sparing Pogoń rozegrają w sobotę z ukraińskim Olimpikiem Donieck.

Skład Pogoni z meczu z Kairatem: Janukiewicz - Rogalski, Hernani, Kucharski, Pietrusza, Budka, Ława, Szałek, Edi, Frączczak, Zwoliński. W drugiej połowie grali: Fabiniak, Noll, Djousse, Hricko, Lewandowski, Kolendowicz, Akahoshi, Rudol, Golla, Wójcik.