Sparing: Pogoń Szczecin - FC Torpedo-BelAZ Zhodino 3:0

Łukasz Zwoliński
Łukasz Zwoliński Krzysztof Ufland
W drugim sobotnim sparingu rozegranym w tureckiej Antalyi piłkarze Pogoni Szczecin pokonali 3:0 białoruski zespól FC Torpedo-BelAZ Zhodino. Dwie bramki dla Portowców zdobył Łukasz Zwoliński, a jedną Edi Andradina.

Do przerwy nie wiele się działo, obie ekipy były skupione na grze obronnej. Po przerwie w zespole Pogoni pojawiło się kilku graczy z pierwszego składu i Portowcy zaczęli stwarzać groźne sytuacje.

W 55. minucie w polu karnym faulowany był Donald Djousse. Jedenastkę pewnie wykonał Edi Andradina. Później dogodne okazje mieli jeszcze Adam Frączczak i Łukasz Zwoliński, a bramka zdobyta przez Djousse nie została uznana - sędzia odgwizdał spalonego.

W samej końcówce dwukrotnie trafił za to Zwoliński. 19-letni napastnik niedawno zdobył też dwie bramki w sparingu z kazachskim FC Aktau.

Pogoń Szczecin - FC Torpedo-BelAZ Zhodino 3:0 (0:0)
Bramki:
Edi (55-karny), Zwoliński 2 (87, 89)

Pogoń zaczęła w składzie:Rudnicki - Wójcik, Noll, Kucharski, Hricko, Frączczak, Ława, Rudol, Edi, Kolendowicz, Zwoliński.
W drugiej połowie grali też: Janukiewicz, Hernani, Radler, Budka, Djousse.

W sobotę podopieczni trenera Marcina Sasala pokonali też ukraiński FK Olimpik Donieck 2:1.

Więcej o meczach sparingowych Pogoni Szczecin czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"