Sondaż: Polacy chcą dymisji Episkopatu. Po filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" spadło zaufanie do Kościoła

Leszek Rudziński
fot marek szawdyn/polska press
Udostępnij:
Ponad połowa pytanych Polaków uważa, że po publikacji filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” Episkopat Polski powinien podać się do dymisji – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Jak wskazuje dziennik spada zaufanie do instytucji Kościoła, któremu według sondażu Pollsteru nie ufa aż 54 proc. Polaków.

Co więcej ponadto aż 57 proc. badanych, którzy zadeklarowali, iż widzieli dokument „Tylko nie mów nikomu”, twierdzi, że po jego obejrzeniu postrzega Kościół gorzej.

Z kolei na pytanie czy „Episkopat Polski powinien podać się do dymisji?”, aż 57 proc. respondentów odpowiedziało, że „tak”. Natomiast tylko 20 proc. jest przeciwnych temu pomysłowi.

W sobotę 11 maja na serwisie YouTube miał premierę, oczekiwany od wielu miesięcy, film dziennikarza Tomasza Sekielskiego dotyczący przypadków pedofilii w polskim Kościele. Dokument w przejmujący sposób przedstawia relacje ofiar księży pedofilów, ale głos oddaje również samym duchownym. Część z nich, nie wiedząc, ze jest nagrywana przyznaje się do molestowania dzieci. Do tej pory film ma 20 milionów wyświetleń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: Sondaż: Polacy chcą dymisji Episkopatu. Po filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" spadło zaufanie do Kościoła - Polska Times

Komentarze 33

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-05-23T13:46:48 02:00, Gość:

kłamstwa piszecie !!!

Polacy są oburzeni pedofilią w Kościele 0,3% to o te 0,3% za dużo ale NIKT Z WIERNYCH KOŚCIOŁA NIE CHCE LIKWIDACJI KOŚCIOŁA

większej bzdury nie czytałam

dodam jeszcze pytając , jacy Polacy chcą dymisji Episkopatu ?

jedynie LGBT, ŚJ i im podobni a tych jest garstka wobec około 90%katolików

proszę nie manipulować i nie pisać kłamstw !!!

G
Gość
kłamstwa piszecie !!!

Polacy są oburzeni pedofilią w Kościele 0,3% to o te 0,3% za dużo ale NIKT Z WIERNYCH KOŚCIOŁA NIE CHCE LIKWIDACJI KOŚCIOŁA

większej bzdury nie czytałam
p
parafianin
Purpurowym cwaniakom nic sie nie stanie. Po wyborach skowyt i jazgot na temet pedofilii wśród duszpasterzy ucichnie, Udawane "ofiary pedofilii" się przymkną , a rzeczywiste ofiary będą dalej milczeć jak milczały .
o
olo
2019-05-20T22:11:25 02:00, olo:

Jak hierarchowie chcą rozwiązać problem pedofilii? Zakładają fundusz, żeby płacić ofiarom odszkodowania - na który będą się składać wierni (w końcu Kościół nie ma za bardzo innych przychodów). A pedofile dalej będą kryci. Za jakiś czas się okaże, że na tacę trafia pół tego co dotychczas. To się obudzą.

Dodatkowo politycy: Jak rozwiązać problem pedofilii w Kościele: Trzeba wprowadzić wyższe kary. A że nadal nikt nie będzie ścigał księży-pedofili, bo Kościół obowiązują ich własne procedury, zaczynające się od odbierania przysięgi o dyskrecji to nic. Przecież jak Kościół ma swoje procedury, to nie można wysyłać tam prokuratury

o
olo
Jak hierarchowie chcą rozwiązać problem pedofilii? Zakładają fundusz, żeby płacić ofiarom odszkodowania - na który będą się składać wierni (w końcu Kościół nie ma za bardzo innych przychodów). A pedofile dalej będą kryci. Za jakiś czas się okaże, że na tacę trafia pół tego co dotychczas. To się obudzą.
R
R-n
Zachłanność, zdzierstwo i pycha kleru powoduje, że kościoły pustoszeją. Im się wydaje, że są bogami na ziemi, ale kiedyś przyjdzie im za to zapłacić.. Sami podważają wiarę w Boga i rozbijają jedność Narodu.
C
Czesio i muchy
Pierestrojka w kościele katolickim się zaczyna. Wywalą starych na emerytury. Przyjdą młodzi gniewni i zrobią jeden światowy kościół. NWO duchowne.
c
czytelnik
Czas jest na to by Episkopat przestał kryc swoich ksiezy i podejmowal decyzje szybko , a nie odkladalna wiele lat .Takie jak dotychczas dzialania Episkopatu doprowadzi do pustych kosciołów w pierszej kolejnosci w miastach ,a pozniej wszedzie .Bedzie tak jak w Francji i NIemczech , gdzie prawie w wszystkich kosciołach na msze przychodzi kilka osób starszych -do póki zyja - a za kilka lat kosciol jest pusty i zamkniety . czy to jest cel dzialania biskopow i kardynalów ? Kazdy duchowny jest obywatelem Polskim i powinienbyc sadzony przez sady cywilne i ponosic konsekwencje bez wzgledu czy ksiadz ,biskup i kardynal . Ewangielia mowi o prawdzie ,wiec niech Episkopat kieruje sie prawda a niekoneksjami.
G
Gość
2019-05-20T12:08:52 02:00, ATEUSZ:

A Kaczyński nadal swoje:

RĘKA PODNIESIONA NA KOŚCIÓŁ (czytaj; na PEDOFILÓW W KOLORATKACH) TO RĘKA PODNIESIONA NA POLSKĘ !!!

jak ktoś ma taki rozumek no to tak myśli, ale to twój problem, że nie potrafisz zrozumieć wypowiedzi pana Kaczyńskiego

G
Gość
2019-05-20T11:07:40 02:00, Leo:

Trzeba rozwiązać kościół. Wszystkich, bez wyjątku pozwalniać. Zobaczymy czy PIS tak zrobi. Chyba że PIS-owi nie zależy na poszkodowanych dzieciakach dotkniętych przez kościelnego

myśląc tak jak ty to należaloby rozwiązać wiele instytucji jak np. szkoły, klubu sportowe itd

G
Gość
2019-05-20T11:18:49 02:00, Gość:

Hitler i Stalin zawzięcie zwalczali Kościół Katolicki, teraz mają godnych następców.

„Czyż i wy chcecie odejść?” rzekł Jezus. „Panie, do kogóż pójdziemy?"

niestety przykre to jest

G
Gość
2019-05-20T11:33:04 02:00, kb b2:

Oto jak Koalicja Europejska z jednej strony walczy z Kościołem a z drugiej nie przeszkadza jej to żerować na członkach tego Kościoła wywieszając plakaty wyborcze celowo tuż przed wyjściem z Kościołów..... Obłuda, fałsz, pazerność, arogancja nie mają granic w tej zbieraninie dzisiejszej Targowicy w Polsce...!!! Skąd oni mają takie pieniądze że tak wściekle atakują wartości Polaków w których wychowaliśmy się od wieków.... Udostępniajcie link gdzie się tylko da.

drive.google.com/open?id=1V3y4heTtXH-AqWBuVMZWuOveEXNpSUoK

2019-05-20T12:10:56 02:00, posener:

Od 300 lat Polska katolicka ponosi klęskę za klęską, a raz nawet katolicy sprzedali Polskę zaborcom (Targowica). Czas z tym skończyć.

coś ci się jednak porypało

G
Gość
2019-05-20T13:29:19 02:00, Jezus Marian:

Polacy chcą rozdziału kościoła od państwa, zaprzestania finansowania z publicznych pieniędzy tej rozpasanej i zepsutej do cna organizacji! Polacy chcą mieć prezydenta, który zajmie się rządzeniem zamiast wiecznych modlitw i klęczenia! Polacy chcą obniżenia podatków, ulg zamiast dawania pieniędzy nierobom i nieudacznikom. Skoro potrafią się nieroby rozmnażać niech i sami utrzymują swoje stado! Polacy chcą normalności a nie rządu sterowanego przez zacietrzewionego prezesika i jego równie wiekowych przydupasów! TYLKO TYLE I AŻ TYLE!

zrobić referendum i wtedy dopiero okaże się co Polacy chcą

G
Gość
2019-05-20T12:09:09 02:00, Arc:

A może zlikwidujmy szkoły bo większość pedofilów w więzieniach to nauczyciele? Poczytajcie czym jest eposkopat a się dowiecie że to nie jest możliwe

2019-05-20T13:32:20 02:00, egon:

Oni są w więzieniu a zboki w sutannach nie- widzisz różnicę? Czy krzyżyk oczy zasłania?

nie zaslania, po prostu patrzę na problem obiektywnie

G
Gość
nic dziwnego przecież autporowi filmu o to chodziłi, a ja nie chcę dymisji
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie