Mateusz Pietras
Biało-Czerwoni bez awansu do fazy pucharowej
Biało-Czerwoni bez awansu do fazy pucharowej Rex Features/East News
Biało-Czerwonym nie udało się awansować do najlepszej ,,szesnastki'' w slalomie równoległym wliczanego do snowboardowego Pucharu Świata w Pamporowie. Sześcioro Polaków odpadło w kwalifikacjach. Wśród kobiet drugi raz z rzędu wygrała Czeszka Ester Ledecka. Z kolei w zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się Koreańczyk Sangho Lee.

Sześcioro Polaków bez kwalifikacji do fazy pucharowej

W niedzielę odbyły się drugie zawody snowboardowego Pucharu Świata w konkurencji slalom równoległy. W Pamporowie nie najlepiej niedzielny start będą wspominać Biało-Czerwoni, którzy zakończyli swój udział w kwalifikacjach. Po raz kolejny bliska dostania się do 1/8 finału była nastoletnia Weronika Dawidek zajmując tym razem 20. lokatę. Do czołowej ''szesnastki'' nie awansowały również Maria Bukowska-Chyc, która znalazła się na 23. pozycji. Zdyskwalifikowana został Olimpia Kwiatkowska. To samo spotkało Mikołaja Rutkowskiego. Wśród panów najlepiej spisał się mistrz świata, ale w gigancie - Oskar Kwiatkowski. Polak zajął 21. miejsce. Dopiero na 44. pozycji kwalifikacje ukończył Michał Nowaczyk.

Wczoraj najlepszym zawodnikiem trenera Oskara Boba był Kwiatkowski, która uzyskał prawo startu w fazie pucharowej. Ostatecznie odpadł w 1/8 finału kończąc zawody najwyżej w tym sezonie - 13. W 1/8 finału przegrał o 0,08 s z mistrzem świata w tej konkurencji Austriakiem Andreasem Prommeggerem. Wcześniej najlepszym jego występem była 14. lokata w szwajcarskim Scuol. Jednak rywalizacja odbywała się w jego specjalności, czyli gigancie.

Drugie zwycięstwo z rzędu Ledeckiej i triumf Sangho Lee

Trzecie miejsce w zmaganiach pań zajęła czwarta w kwalifikacjach Japonka Tsubaki Miki. Mistrzyni świata w gigancie wygrała z Niemką Loch o 0,23 s. Wczoraj również znalazła się na identycznej pozycji. Natomiast drugi raz z rzędu triumfowała Czeszka Ester Ledecka. W finale dominatorka ostatnich sezonów pokonała Austriaczkę Sabine Schoefmann. Mimo jazdy po lepszej trasie wygrała o 0,01 s.

Zwyciężczyni debiutowała w tegorocznym PŚ.

Wsród panów na trzecim miejscu stanął Fabian Obmann, który w wyścigu decydującym o tej pozycji pokonał Amerykanina Cody'ego Wintersa, który nie ukończył trasy.

Zwyciężył Sangho Lee. Dla Koreańczyka było to drugie zwycięstwo w zawodach PŚ w karierze. W finale pokonał Prommeggera.

Następne pucharowe zmagania odbędą się w słoweńskiej miejscowości Rogla. Rywalizacja odbędzie się w konkurencji slalom gigant równoległy. Pierwsze zmagania zaplanowano na 25 stycznia.