Smutny wyjazdowy dorobek Pogoni Baltica. Chorwatka na ratunek?

Adrian Struzik - trener Pogoni Baltica Szczecin.
Adrian Struzik - trener Pogoni Baltica Szczecin. Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica wysoko przegrała derbowe spotkanie z Energa AZS Koszalin 17:25. Ostatnią bramkę szczecinianki straciły w ostatniej sekundzie i w dwumeczu to akademiczki są lepsze w tym sezonie.

Mecz derbowy miał być dla pogoniarek szansą na odbudowę po ubiegłotygodniowej porażce w Gdyni, ale okazał się kolejnym ciosem dla osłabionego kadrowo zespołu. I tak jak w Gdyni, tak i w Koszalinie wynik otworzyła Karolina Kochaniak, a po paru minutach wyrównanej walki uwidoczniła się przewaga gospodarzy.

AZS odskoczył na 6:3, ale doszła na 6:5. Koszalinianki po kolejnych akcjach prowadziły już 9:5, a trzy minuty przed przerwą nawet 12:6. I ta różnica mogła być większa, ale ponownie Pogoń nie traciła bramek po rzutach karnych.

Druga połowa to zryw przyjezdnych. Rozrzucała się Patrycja Królikowska i za jej sprawą Pogoń doszła w 40. minucie na 14:11, tyle, że nawet grając w przewadze szczecinianki traciły bramki i dziesięć minut przed końcem znów dystans był duży (18:12). Pogoń źle wypadła też na finiszu, gdy przewaga urosła z 4 do 8 bramek.

Ostatecznie Pogoń przegrała 17:25. Ostatnią bramkę straciła, gdy koszalinianki wyszły z błyskawiczną kontrą na kilka sekund przed końcem i trafiły do siatki równo z syreną. A to oznacza, że w dwumeczu AZS jest lepszy, bo w Szczecinie przegrał 23:31.

Ratunkiem na poprawę sytuacji Pogoni jest powrót na boisko Moniki Głowińskiej, ale również testy chorwackiej rozgrywającej Valentiny Blazević, która ostatnio grała w lidze słoweńskiej. 23-letnia Blazević grała w kadrze Chorwacji na grudniowych ME. Sprawdziany w drużynie Adriana Struzika potrwają kilka dni.

Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 25:17 (12:6)
PB: Płaczek, Wierzbicka - Królikowska 7, Szczecina 4, Kochaniak 2, Jedziniak 1, Jaszczuk 1, Głowińska 1, Bancilon 1, Noga 0, Koprowska 0, Zawistowska 0, Buratto 0.