SMS walczy o pierwsze punkty, jednak nikt nie chce im ich podarować

(rk)
SMS Świnoujście wciąż bez ligowego zwycięstwa.
SMS Świnoujście nie wygrał jeszcze żadnego meczu ligowego. Ba, w ciągu 15 kolejek (podopieczni Zdzisława Gogola zagrali jeden mecz awansem) udało się zwyciężyć zaledwie dwa sety.

Siatkarze ze Świnoujścia mają podstawowy problem - nie potrafią grać od stanu 20:20. W początkach partii ich dyspozycja wydaje się bardzo stabilna.

Grają przyjemnie dla oka i odważnie. Jednak w najważniejszych momentach partii, na ręce zapinają się stresowe kajdanki i paraliżują swobodę, która w pierwszych etapach seta była zabójczą bronią. Nie da się wygrać meczu, jeśli nie potrafi się wyszarpać końcówki.

W taki sposób wyglądały pierwsze dwa sety spotkania z MKS Kalisz. Goście potrafili narzucić swój styl gry, jednak od 15 punktu w oczach strach, w rękach drżenie, a w głowie brak pewności siebie.

MKS Kalisz - SMS Świnoujście 3:0 (25:20, 25:21, 25:11)

SMS: Rolewicz, Orłowski, Strajch, Jastrowicz, Głodowski, A. Płuska oraz Krzak (l), Walczak, Dominiak, Jędrzejczyk, Łuczków.

Więcej o II lidze mężczyzn przeczytasz w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Głosu Szczecińskiego.