Siatkarki Chemika wygrały na koniec

Krzysztof Dziedzic
Siatkarki Chemika Police udanie zakończyły sezon, zwycięstwami 3:2 z dwoma zespołami z czołówki - Piastem Szczecin oraz Sokołem Chorzów. Andrzej Szkocki
Siatkarki Chemika Police podbudowały się psychicznie przed czekającą je walką o utrzymanie się w I lidze.

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego pokonały 3:2 Sokoła Chorzów.

Chemik Police - Sokół Chorzów 3:2 (25:23, 26:24, 17:25, 26:28, 15:10)

Chemik: Pomykacz, Bryczkowska, Raczyńska, Matusz, Kwiatkowska, Furmanek, Ostrowska (libero) oraz Dołżańska, Wellna, Kazaniecka.

O punkty walczył tylko Sokół, który rywalizował o czwarte miejsce w tabeli, dające prawo gry o awans do ekstraklasy. Przed meczem chorzowiankom potrzebne były dwa punkty. Okazało się, że wystarczył jeden (zdobyty za dwa sety), gdyż walcząca z Sokołem o czwarte miejsce Skra Bełchatów nie potrafiła wygrać za trzy punkty (czyli 3:0 lub 3:1) z częstochowską Politechniką.

- W dwóch pierwszych setach graliśmy bardzo dobrze - podsumował mecz z Sokołem trener Chemika, Mariusz Bujek. - No i wygrywaliśmy w końcówkach, mimo wcześniejszego prowadzenia rywalek. W trzecim secie kilka punktów zabrali nam sędziowie, a w czwartym przy prowadzeniu 14:9 musiałem zdjąć z boiska libero Katarzynę Ostrowską, bo bardzo bolała ją ręka.

W walce o pozostanie w I lidze Chemikowi przyjdzie się zmierzyć z Politechniką. Pierwsze dwa mecze za niespełna dwa tygodnie w Policach.

Wyniki ostatniej kolejki: Skra Bełchatów - Politechnika Częstochowa 3:2 (25:22, 26:24, 20:25, 21:25, 15:11), Chemik Police - Sokół Chorzów 3:2 (25:23, 26:24, 17:25, 26:28, 15:10), Budowlani Toruń - Piast Szczecin 2:3 (25:10, 27:29, 22:25, 25:16, 7:15), PLKS Pszczyna - Wisła Kraków 0:3 (22:25, 19:25, 25:27), SMS Sosnowiec - Gwardia Wrocław 1:3 (16:25, 27:25, 18:25, 16:25). Pauzował KSZO Ostrowiec.

11. PLKS 20 7 14:55

W półfinałach play off o awans do ekstraklasy Gwardia Wrocław zagra z Sokołem Chorzów, a Wisła Kraków z Piastem Szczecin (rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw, pierwsze dwa mecze u zespołu, który zajął wyższe miejsce). Skra Bełchatów walczyć będzie z Budowlanymi Toruń o piątą pozycję.

W dolnej części tabeli na ostatnie miejsce zostanie przesunięty SMS Sosnowiec (gra w I lidze ze względów szkoleniowych i nie podlega awansom ani spadkom). Na dziesiąte miejsce awansuje PLKS Pszczyna, która w play off o utrzymanie się zmagać się będzie z KSZO Ostrowiec. Natomiast Chemik Police walczyć będzie z Politechniką Częstochowa (mecze o utrzymanie się do trzech zwycięstw, pierwsze dwa spotkania u KSZO i Chemika).