Sensacyjna porażka siatkarek Chemika Police

Siatkarki Chemika rozczarowały swoich kibiców i przegrały z niżej notowanym rywalem. Andrzej Szkocki
Nafta Piła pokonała we własnej hali Chemik Police 3:0. To dopiero druga porażka policzanek w tym sezonie.

W emocjonującym pierwszym secie gospodynie wygrały 29:27. Zanim przyjezdne zdążyły się pozbierać w drugim, kilka mocnych ciosów zadała im Magdalena Wawrzyniak. Nafta prowadziła 11:5, a trener Chemika Mariusz Wiktorowicz próbował poprawić grę swojego zespołu wprowadzając kilka zmian w składzie. Nie przyniosło to jednak skutku i drugiego seta również wygrały pilanki.

Siatkarkom Chemika pozostała walka o doprowadzenie do tie breaka, ale rozpędzona Nafta kontrolowała przebieg meczu. Mimo drobnego kryzysu w trzecim secie, gdy przyjezdne wyszły na prowadzenie 16:15, pilanki wygrały również tę partię i cały mecz 3:0.

Za tydzień Chemik zagra u siebie z MKS Dąbrową Górniczą.

Nafta Piła - Chemik Police 3:0 (29:27, 25:18, 25:23)
Chemik: Gajgał-Anioł, Grejman, Kowalińska, Mróz, Raczyńska, Ognjenović, Krzos (libero) oraz Werblińska, Glinka-Mogentale, Bednarek-Kasza.
MVP: Magdalena Wawrzyniak (Nafta Piła)