Sawrymowicz i Zaborowski zdeklasowali konkurencję w pływackim maratonie

Mateusz Sawrymowicz kiedyś notował sukcesy w basenie, dziś znacznie lepiej mu idzie na otwartych akwenach. Andrzej Szkocki/archiwum
Świetny występ pływaków MKP Szczecin w zawodach BCT Gdynia Marathon.

Filip Zaborowski trzeci rok z rzędu wygrał rywalizację na dystansie niecałych 3 km. 21-letni szczecinianin miał czas 41 minut i 12 sekund. O ponad trzy sekundy wyprzedził na mecie Kacpra Szczepańskiego z Bydgoszczy.

Sawrymowicz, który od dwóch lat próbuje swoich sił na otwartych akwenach, zadebiutował w wyścigu na 20 km. Do tak morderczej rywalizacji przystąpiło sześciu mężczyzn i cztery panie. Nie było jednak przypadkowych uczestników, tylko doświadczeni pływacy, którzy mają za sobą najbardziej wymagające maratony świata.

Przepłynięcie 20 km z Helu do Gdyni zajęło Sawrymowiczowi 4 godziny, 12 minut i 25 sekund. Drugi na mecie Amerykanin Alex Meyer ukończył wyścig niemal dokładnie 4 minuty później. Meyer to tegoroczny srebrny medalista mistrzostw świata w Kazaniu na dystansie 25 km. Trzeci do mety dopłynął Rosjanin Siergiej Bolszakow (4.19,09), brązowy medalista z MŚ w Szanghaju z 2011 w wyścigu na 10 km.