MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Saperzy obchodzili swoje święto [wideo]

Marek Jaszczyński
TRI jest wyposażony w sprzęt minerski oraz sprzęt do rozpoznania zapór inżynieryjnych, skażeń chemicznych i promieniotwórczych, dróg, mostów i przeszkód wodnych. Może poruszać się także po wodzie.
TRI jest wyposażony w sprzęt minerski oraz sprzęt do rozpoznania zapór inżynieryjnych, skażeń chemicznych i promieniotwórczych, dróg, mostów i przeszkód wodnych. Może poruszać się także po wodzie. Sebastian Wołosz
Z okazji 67 rocznicy forsowania Odry i Święta Sapera w koszarach 5. pułku inżynieryjnego odbyła się uroczystość. W czasie uroczystości uhonorowano żołnierzy odznakami honorowymi i listami gratulacyjnymi.

Była to także okazja do obejrzenia sprzętu używanego przez saperów.

- Pokazujemy sprzęt ciężki, ale i lekki - mówił pułkownik Jerzy Kwiatkowski, który po apelu zaprosił do zwiedzania wystawy.

Na święcie nie zabrakło młodzieży szkolnej. Szczególne zainteresowanie dziewczyn z Zespołu Szkół Rzemieślniczych wzbudził Transporter Rozpoznania Inżynieryjnego (TRI), polski opancerzony transporter rozpoznawczy przeznaczony do prowadzenia rozpoznania inżynieryjnego. Pojazd wykorzystuje podwozie transportera opancerzonego MTLB

21 kwietnia m.in. w Gozdowicach i Siekierkach odbędą się uroczystości na cmentarzach wojennych, gdzie spoczywają polegli podczas forsowania Odry w kwietniu 1945 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński