Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Szczecin 1:0

(dv)
Portowcy grając niemal całą drugą połowę w "dziesiątkę" przegrali po przeciętnym meczu z Sandecją Nowy Sącz 0:1. Jest to pierwsza porażka Pogoni od 10 kolejek.

Mecz trwa 90 minut, ale o wyniku czasem mogą przesądzić minuty, sekundy. Sędzia tego spotkania nie żałował kartek. Po pierwszej części gry z czterech obrońców Pogoni, troje miało już na koncie kartkę. Nie zwiastowało to niczego dobrego i faktycznie już na początku drugiej połowy drugą żółtą kartką ukarany został Peter Hricko.

Grająca w "10" Pogoń nie tylko nie zdobyła bramki, ale nie potrafiła także utrzymać wyniku, tracąc bramkę w 62 minucie za sprawą Kamila Majkowskiego, byłego zawodnika Pogoni. Tym samym Portowcy nie wykorzystali okazji do odskoczenia w tabeli bydgoskiemu Zawiszy, który także zgubił dziś punkty.

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń II Szczecin 1:0 (0:0)
Bramka: Majkowski (62).
Czerwona kartka: Hricko (46, Pogoń)
Pogoń: Janukiewicz - Hricko, Radler, Hernani, Pietruszka, Budka, Szałek, Ława, Edi (66 Rogalski), Aka (66 Sotirović), Djousse (58 Zwoliński).
Sandecja: Różalski - Makuch, Zlatohlavy, Frohlich (81 Petran), Niechciał, Majkowski, Gawęcki, Szczepański, Kosiorowski, Trochim (79 Burkhardt), Aleksander (82 Wiśniewski).

Pozostałe wyniki 22. kolejki I ligi:
2012-03-23:

Piast Gliwice - Warta Poznań 3:0 (1:0)

2012-03-24:

Flota Świnoujście - GKS Katowice 0:0
Dolcan Ząbki - Bogdanka Łęczna 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
Olimpia Elbląg - Arka Gdynia 1:4 (0:1)
Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 3:3 (3:1)
Ruch Radzionków - Zawisza Bydgoszcz 4:1 (1:0)
KS Polkowice - Kolejarz Stróże 1:0 (1:0)

Pozostałe mecze kolejki
2012-03-25:
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Polonia Bytom (12.00)

Więcej o meczu czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"