SALPS: Stomatologia Monte Cassino - Żagiel 3:2 [film]

Marcin Dworzyński [email protected]
za chwilę uruchomi na środku, Macieja Jakackiego.
za chwilę uruchomi na środku, Macieja Jakackiego. Andrzej Szkocki
Mimo braku dwóch środkowych bloku, Żagiel postawił faworytowi trudne warunki.

Trzeci zespół poprzedniego sezonu podejmował beniaminka. Przed meczem okazało się, że goście przystąpią do meczu pozbawieni swoich atutów - dwójki środkowych. Z tego względu mało kto przewidywał, że spotkanie potrwa więcej niż trzy sety.

Już na początku lider gości, Tomasz Szlempo trzykrotnie został zablokowany i gospodarze zaczęli od prowadzenia 5:1. Stomatologia nie grała jednak dobrze. Niedokładne wystawy rozgrywającego oraz mylący się na potęgę Rafał Kordaś, sprawił, że ku zaskoczeniu wszystkich, to Żagiel wygrał pierwszego seta 26:24.

W drugim i trzecim secie gospodarze pewnie odnieśli zwycięstwo wygrywając do 18 i 16. Gospodarze górowali nad przeciwnikiem skocznością i warunkami fizycznymi.

Czwartego seta 25:17 niespodziewanie wygrał Żagiel, który prezentował radośniejszą siatkówkę. Tie-break był bardzo wyrównany i zakończył się zwycięstwem Stomatologii 17:15.
Mecz był bardzo szarpany. Ładne akcje przeplatały się z prostymi błędami.

Stomatologia Monte Cassino - Żagiel 3:2 (24:26, 25:18, 25:16, 17:25, 17:15)

Stomatologia MC: Selwat, Szurmiej, Kordaś, Howil, Koprowski, Jakacki, Modzelewski (libero) oraz Niedośmiałek, Stogiera, Mikłasz

Żagiel: Malicki, Gluba, Bolda, Szlempo, Guźniczak, Lizak, Kolano (libero) oraz Maciejewski