Ruch Radzionków - Flota Świnoujście 0:1. Nwaogu znowu strzelił

Krzysztof Dziedzic
#W#Charles Uchenna Nwaogu (w środku) znów jest na ustach wszystkich kibiców Floty - dzisiaj strzelił zwycięskiego gola. Robert Ignaicuk
Flota Świnoujście znów nie zawiodła: wczoraj w meczu I ligi pokonała w Radzionkowie Ruch 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Nigeryjczyk Charles Uchenna Nwaogu, dla którego było to już 17 trafienie w tym sezonie.

Dzięki tej wygranej Flota nadal ma szansę na awans do ekstraklasy.

Wczorajszy mecz świetnie się ułożył dla Wyspiarzy. W 6 minucie z lewej strony zacentrował Bartłomiej Niedziela, a akcję celnym strzałem wykończył Nwaogu i było 0:1. Potem Flota chciała pójść za ciosem, lecz nie udało się podwyższyć prowadzenia.

Później do głosu doszli gospodarze. Na bramkę Floty strzelał doświadczony Piotr Rocki, jednak najpierw nad bramką, a potem piłkę po jego uderzeniu bez problemów złapał bramkarz Floty, Krzysztof Żukowski.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się: gospodarze próbowali wyrównać w ataku pozycyjnym, a Flota umiejętnie się broniła i liczyła na kontry. Od 78 minuty Wyspiarze mieli ułatwione zadanie, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Kowalski i Ruch grał w osłabieniu.

Liczebną przewagę Floty mógł wykorzystać w 82 minucie Tomasz Ostalczyk, który znalazł się sam na sam z bramkarzem radzionkowian. Niestety, górą był golkiper gospodarzy.

Do zamknięcia tego wydania "Głosu" nie zakończyły się mecze rywali Floty w walce o awans, prowadzących w tabeli drużyn ŁKS Łódź i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jednak nawet jeżeli wygrali, to i tak świnoujścianie wciąż mają szansę ich wyprzedzić.

W innych wczorajszych spotkaniach nie brakowało remisów. Dzięki temu Pogoń Szczecin ma już pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Ruch Radzionków - Flota Świnoujście 0:1 (0:1)

Bramka: Nwaogu (6)

Ruch: Skorupski - Szymura, Kowalski, Niewulis, Rzepka, Rocki (70 Gajewski), Przybecki (7 Mak), Foszmańczyk, Giel, Balat (61 Świątek), Jarka.

Flota: Żukowski - Krajanowski, Mazurkiewicz, Udarević, Pruchnik, Bodziony (74 Chifon), Niewiada, Ostalczyk, Niedziela (87 Dylewski), Arifović, Nwaogu (86 Misan).
Czerwona kartka: Kowalski (78, Ruch)