Ruch - Pogoń 1:1. Portowcy nie wygrali od pięciu spotkań!

(mc)
Piłkarz Ruchu starali się, jak mogli zatrzymywać Roberta Kolendowicza (z prawej), ale w 59 minucie posłał dobrą piłkę w pole karne, a przy wyskoku do niej faulowany był Hernani Andrzej Szkocki
Dziś Portowcy grali na wyjeździe z Ruchem Radzionków. Do przerwy przegrywali 0:1. Po zmianie stron zabrali się do odrabiania strat i po rzucie karny Bartoszu Ławy zremisowali 1:1.

Pogoń od początku starała się być zespołem bardziej aktywnym, jednak Portowcom w rozegraniu akcji przeszkadzała nierówna murawa (kilka błędów w przyjęciu), jak i niedokładność samych szczecinian. Dokładny w 10 minucie był za to Piotr Rocki. Doświadczony pomocnik Ruchu zacentrował z rzutu rożnego, a głową Radosława Janukiewicza pokonał Bartosz Kopacz.

W 59 minucie sędzia spotkania przyznał gościom rzut karny. W szesnastce faulowany był przy próbie główkowania Hernani. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Bartosz Ława.

Ruch - Pogoń 1:1. Szczegółową relację z meczu znajdziesz na blogu naszych dziennikarzy

Później obie strony miały po kilka okazji, ale więcej bramek nie padło. Pogoń nie wygrała piątego meczu z rzędu, a trener Tarasiewicz w dwóch spotkaniach uzbierał dwa punkty.

Ruch Radzionków - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)
Bramki: Kopacz (10) - Ława (59-karny).
Ruch: Kiełpin - Kopacz, Kowalski, Trzcionka, Nalepa, Dziewulski, Giesa (90 Łopuch), Rocki, Danielewicz, Radzio, Tumicz (66 Cisse).
Pogoń: Janukiewicz - Hricko, Hernani, Williams, Noll (68 Andradina) - Budka (46 Pietruszka), Golla, Akahoshi, Ława, Kolendowicz - Sotirović (64 Djousse).

Więcej o meczu czytaj w czwartkowym wydaniu "Głosu"