RPA 2010: Hiszpania - Honduras 2:0. Mistrzowie wracają do gry

dc
David Villa
David Villa Wikipedia
Mistrzowie Europy Hiszpanie nie zmarnowali szansy: pokonali Honduras 2:0. Bohaterem meczu został strzelec dwóch goli, David Villa.

W 17. minucie Villa rozpędził się, minął dwóch rywali, w polu karnym przeszedł na prawą nogę i strzelił w długi, górny róg. Bramkarz Hondurasu miał piłkę na rękawicach, ale nie dał rady jej odbić. W 52 minucie Villa strzelił zza pola karnego, piłka odbiła się od blokującego rywala, poszła w górę i było 2:0. W 62 minucie powinien strzelić trzeciego gola, lecz nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Navasie.

Bramki: 1:0 Villa (17), 2:0 Villa (52)
Hiszpania: Casillas - Ramos (77 Arbeloa), Pique, Puyol, Capdevila - Navas, Alonso, Xavi (66 Fabregas), Busquets - Torres (70 Mata Garcia), Villa.
Honduras: Valladares - Mendoza, Chavez, Figueroa, Izaguirre - Turcios (64 Nunez Reyes), Palacios, Guevara, Espinoza (46 Welcome) - Martinez, Suazo (86 Palacios).