RPA 2010. Argentyna - Korea Południowa 4:1 (2:1). Hattrick Higuaina

Jarosław StencelZaktualizowano
Gonzalo Higuain strzelił Koreańczykom 3 gole.
Gonzalo Higuain strzelił Koreańczykom 3 gole. Fot. Internaet / Archiwum
W pierwszym czwartkowym meczu mistrzostw świata w RPA, Argentyna pokonała w Johannesburgu Koreę Południową 4:1 (2:1). W meczu pierwszy hattrick tych mistrzostw - autorstwa Higuaina.

Żywioł Argentyńczyków to atak, więc od początku przeszli do czynów. Higuain z kąta nie trafił w bramkę. Ale już po kwadransie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Messi i piłka nieszczęśliwie trafiła w nogę Chuyounga. Tuż nad poprzeczką potężnie uderzył Tevez. Minął kolejny kwadrans od poprzedniej bramki i było 2:0.

Dośrodkowanie głową przedłużył Burdisso, który wszedł za kontuzjowanego Samuela i Higuain głową pokonał Sungryonga. W 40 minucie podopieczni Diego Maradony ostrzelali bramkę koreańską, najpierw Higuain, a potem Di Maria. W ostatniej minucie pierwszej połowy błąd popełniła defensywa argentyńska. Chungyoung przechytrzył Demichelisa, wyszedł sam na sam z Romero i zdobył kontaktowego gola.
W 52 minucie składna akcja Argentyny, jednak Sungryong spisuje się świetnie. Sześć minut potem skontrowali Koreańczycy, jednak z 11 metrów Kihun nie trafia do bramki. W 76 minucie mógł strzelić gola w końcu Messi, ale najpierw na drodze stanął mu Sungryong, potem dobił w słupek, ale na szczęście z najbliższej odległości trafił Higuain. Kilka minut potem ten sam zawodnik podwyższył na 4:1 z podania Aguero. To pierwszy hattrick na tych mistrzostwach. W 90 minucie piękny strzał oddał Aguero, ale piłka minimalnie minęła bramkę.

Argentyna - Korea Południowa 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Park Chuyoung (16 - samobójcza), 2:0 Gonzalo Higuain (33 - głową), 2:1 Lee Chungyong (45), 3:1 Gonzalo Higuain (76), 4:1 Gonzalo Higuain (80)

Argentyna: Romero - Demichelis, Heinze, Di Maria, Higuain (82 Bolatti), Messi Tevez (75 Kun Aguero), Samuel (23 Burdisso), Mascherano, Jonas, M.Rodriguez.

Korea: Sungryong - Beomseok, Yonghyung, Jisung, Jungwoo, Chuyoung (81 Donggook), Youngpyo, Jungsoo, Sungyueng (46 Namil), Chungyong, Kihun.