Dwa lata temu budynek został sprzedany przez władze Uniwersytetu Szczecińskiego prywatnemu biznesmenowi z województwa lubuskiego.
Ostatnimi lokatorami Domu Marynarza byli studenci, jednak od 2012 roku z powodu negatywnej opinii straży pożarnej akademik musiał zostać zamknięty. Stwierdzono wówczas między innymi problemy z drożnością dróg ewakuacyjnych.
Przez następne sześć lat uczelnia szukała nabywcy budynku. Niemal od początku wiadomym było, że budynek zostanie rozebrany, bowiem koszt przebudowy i dostosowania go do aktualnych przepisów przeciwpożarowych znacząco przewyższał jego wartość.
W skład nieruchomości wchodzą dwie działki o powierzchni 0,0744 ha i 0,8588 ha oraz budynek o powierzchni użytkowej 7462 m².
ZOBACZ TEŻ:
Dom Marynarza do wyburzenia. Uczelnia nie ma pieniędzy na nowy budynek
Nie wiadomo, co powstaje w miejscu obecnej zabudowy na działkach położonych między ulicą Malczewskiego, Matejki i Żubrów. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza obiekty usługowe, mieszkaniowe i mieszkaniowo-usługowe. Nowa zabudowa może mieć najwyżej 26 metrów wysokości.
Wielokondygnacyjny budynek został wzniesiony na przełomie lat 60. i 70. Pierwotnie użytkowany był przez Polską Żeglugę Morską, a później przez Polskie Linie Oceaniczne. Obiekt otrzymał wyróżnienie "Mister Szczecina" w roku 1972. Na ostatnim piętrze Domu Marynarza działał lokal gastronomiczny.
Rozpoczyna się rozbiórka Domu Marynarza, czyli "Mistera Szczecina"
ZOBACZ TAKŻE:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?