MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozliczenie PIT 2024. Nowe odliczenia i ulgi podatkowe. Za co dostaniesz zwrot pieniędzy? To możesz odliczyć. Sprawdź! 18.04.2024

ND
Za co dostaniesz zwrot pieniędzy? To możesz odliczyć >>>
Za co dostaniesz zwrot pieniędzy? To możesz odliczyć >>>pixabay.com
Nowe odliczenia i ulgi podatkowe. Co będzie można odliczyć za 2023? Sezon podatkowy rozpocznie się tradycyjnie 15 lutego i potrwa do końca kwietnia. To możesz odliczyć od podatku za 2023 roku. Progi podatkowe na rok 2024 są już znane. Ustawodawca wprowadził bardzo istotne zmiany w tym zakresie. Sprawdź szczegóły!

Sprawdź jakie są ulgi, które będą obowiązywać w 2024

Od 15 lutego do 30 kwietnia musimy rozliczyć się z urzędem skarbowym.

Ustawodawca wprowadził bardzo istotne zmiany w tym zakresie. Podatek dochodowy w 2024 roku podatnicy rozliczą według stawki 12% oraz stawki 32% (od nadwyżki dochodu ponad kwotę 120 tys. zł). Sprawdź jakie są ulgi, które będą obowiązywać w 2024. Wypełniając PIT 2024 warto zwrócić uwagę na przysługujące nam ulgi podatkowe, dzięki którym możemy zmniejszyć nasz podatek za 2023 rok. Rozliczenie podatków odbywa się między lutym a kwietniem każdego roku.

Podatkiem jest publicznoprawne, nieodpłatne, przymusowe oraz bezzwrotne świadczenie pieniężne na rzecz państwa. Podatki stanowią główne źródło dochodów państwa oraz umożliwiają finansowanie jego działalności. Mówiąc najogólniej, dzięki podatkom państwo np. opłaca szkoły, szpitale, budowę dróg czy wspiera najuboższych. Każdy, kto znajduje się w sytuacji objętej podatkiem, ma obowiązek go zapłacić.

Nowe odliczenia i ulgi podatkowe

Ulgami podatkowymi nazywamy zwolnienia, odliczenia, obniżki albo zmniejszenia, dzięki którym możemy obniżyć podstawy opodatkowania lub wysokość podatku. Podatki to nie tylko obowiązek ich zapłaty, ale również możliwość skorzystania z ulg podatkowych. Zwrot podatku rozpocznie się dopiero po złożeniu rozliczeń rocznych za 2023 rok. Jest to zawsze koniec kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński